هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

*** موزه و گردشگري ***

3 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
نويسندهپيام
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Empty
پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس مايو 22, 2008 11:23 am

چادر خانه

چادرخانه كه دارای سردر و فضایی سرپوشيده است مابين عمارت بادگير وتالار الماس قراردارد و محل نگهداری چادرهای سلطنتی مورد استفاده در سفرهای پادشاهان قاجار بوده است

چادرخانه انبار چادرهای سلطنتی در زمان قاجار بوده است‚ اكنون بين عمارت بادگير و تالار الماس قرار دارد.چادرهای سلطنتی در اين اطاق نگاهداری می ‌شوند. ايل قاجار به زندگی در خارج از ساختمان و در زير چادر علاقه فراوان داشتند. در دوره سلطنت قاجار نيز مرتبآ سفرهای خارج از كاخ سلطنتی همراه با عده زیادی از خدمه صورت می‌گرفته است و به اين دليل چادرهای زیادی مورد لزوم بوده است

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 16701510
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس مايو 22, 2008 11:27 am

عمارت الماس

بنیاد و اساس آن را به فتحعلیشاه قاجار نسبت میدهند.
این بنا که ویژگیهای معماری و تزئیناتش متعلق به دوره فتحعلیشاه می باشد، به دلیل آینه کاریهای داخلش الماس نام گرفته است و شامل یک تالار بزرگ و اطاقهای گوشواره و راهرو و بالاخانه میباشد.درقسمت زیرین این تالار نیز حوض خانه و زیرزمینی وجود دارد که در حال حاضر به محل چای خانه سنتی مجموعه اختصاص یافته است.

در سه طرف تالار، بالاتر از رفها به سبک بناهای آن دوره، سه ایوانچه با مقرنس های آینه کاری شده زیبا و طاقنماهای باریک و کشیده ساخته شده و سمت شمالی تالار با ارسی های بزرگ پوشیده شده است

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 15931615

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 15931616
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس مايو 22, 2008 11:29 am

كاخ ابيض

در اواخر سلطنت ناصرالدين شاه، شاه سلطان عبدالحميد پادشاه عثمانی، مقداری اثاثيه ارزشمند وگرانبها برای شاه ايران فرستاد.

چون در آن هنگام تقريبا" همه کاخ ها وتالارهای سلطنتی با تابلوها واثاثیه متعدد آراسته شده بود از اين رو ناصرالدين شاه تصميم گرفت در گوشه جنوب غربی محوطه گلستان، كه سابقا" محل كلاه فرنگی يا برج آغامحمدخانی بود، كاخ جديدی بنا نمايد وهدايای سلطان را درآن جای دهد.

اين بنا به علت سفيدی رنگ نمای ساختمان - كه به شيوه بناهای قرن 18 اروپا گچ بری ونماسازی شده بود – و نيز به سبب آنكه پله ها وازاره های سرسرای كاخ مرمر سفيد رگه دار بود كاخ ابيض ناميده شد.

كاخ ابيض از همان ساخت خود به محل كار صدراعظم ها اختصاص يافت وجلسات هيئت دولت تا سال 1333 شمسی در اين كاخ ودر تالار سلطان عبدالحميد تشكيل می شد.

در سال 1344 به سبب تاجگذاری محمدرضا پهلوی در ضلع غربی و طبقه پايين ساختمان تغييراتی به وجود آمد و از سال 1347 به موزه مردم شناسی تبديل گرديد.

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 16031513

*** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 16031514
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس مايو 22, 2008 11:32 am

دوستاي خوبم....
اگه اين تاپيك براتون جالبه نظر خودتو نو بگين كه اگه
دوست دارين و علاقه دارين من موزه هاي ديگه رو هم
معرفي كنم..... flower
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس مايو 22, 2008 1:28 pm

یاسی جان خیلی تاپیک خوبیه و من طرفدارشم، مطالبت هم خیلی جالبه
فقط یه پیشنهاد دارم که اگه به نظرت خوب بود عملیش کنی
پیشنهاد می کنم روزی یک موزه، یا یک بخش از موزه رو معرفی کنی، و به جاش تعداد عکس های بیشتری بذاری، منم توی پیدا کردن عکسها کمکت می کنم
اینجوری جذابیتش بیشتر میشه، تاپیک هم مدت طولانی تری مورد استفاده قرار می گیره
بهاره
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
بهاره

تعداد پستها : 7588
Registration date : 2007-12-25

پستعنوان: رد: *** موزه و گردشگري ***   *** موزه و گردشگري *** - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء يونيو 04, 2008 2:39 am

yasamiin نوشته است:
دوستاي خوبم....
اگه اين تاپيك براتون جالبه نظر خودتو نو بگين كه اگه
دوست دارين و علاقه دارين من موزه هاي ديگه رو هم
معرفي كنم..... flower

حتماً اينكارو بكن و ادامه بده .. من يكي از طرفداراي پر و پا قرص اين تاپيكم lol!

*** موزه و گردشگري ***
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 2رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
 مواضيع مماثلة
-