هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..

+4
Jany
دلارام
MILAD
بهاره
8 مشترك
نويسندهپيام
بهاره
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
بهاره

تعداد پستها : 7588
Registration date : 2007-12-25

شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Empty
پستعنوان: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأحد أغسطس 09, 2009 4:00 pm

آیا فکر می کنید اینکه فرزند چندم خانواده باشید، می تواند بر شکل گیری شخصیت شما تاثیر گذار باشد؟ *تک فرزندان*

نقاط مثبت: این افراد همان ها هستند که دنیا را متحول می کنند. افرادی تکلیف-گرا، مرتب و منظم، با وجدان و وظیفه شناس، و بسیار قابل اطمینان می باشند. آنها عاشق واقعیت، افکار و اندیشه ها، و جزئیات هستند. و از قبول مسئولیت های مختلف واهمه ای ندارند.

نقاط منفی: یکی از خصیصه های منفی این افراد سرسختی و خشونت شدید آنهاست. کمی کینه ای و پرتوقع هستند و معمولاً از قبول اشتباهاتشان سر باز میزنند. به هیچ وجه انتقادپذیر نیستند. در برابر دیگران افرادی بسیار حساس و نفوذ پذیرند که احساساتشان خیلی زود جریحه دار می شود.

*فرزندان اول خانواده*

نقاط مثبت: آنها ذاتاً فرمانده به دنیا آمده اند. احتمالاً رئیس جمهورها، فضانوردان و مدیرعاملین همه فرزندان اول خانواده هستند. فکر می کنند که همیشه حق و اولویت در هر کاری با آنهاست. فرزندان اول به دو دسته تقسیم می شوند: پرورش دهندگان افراد مطیع یا متحول کنندگانی سلطه جو. هر دو یکسان هستند فقط از متدهای مختلفی استفاده می کنند. معمولاً فرزندان اول خانواده، افرادی ایرادگیر، مشکل پسند، و دقیق هستند و عاشق توجه به جزئیات مسائلند. افرادی وقت شناس، منظم، و با کفایتند که دوست دارند همه چیز به بهترین نحو انجام شود. از مسائل غافلگیر کننده نیز به هیچ وجه خوششان نمی آید.

نقاط منفی: معمولاً این افراد کمی بداخلاق، ترشرو بی احساس به نظر می آیند. گه گاه به خاطر زورگویی و فشاری که بر سایرین می آورند، تهدید کننده و رعب آور هستند. چون فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست و فقط خودشان همه چیز را می دانند، به دیگران اطمینان کمی دارند. ریاست مآب، ایرادگیر و نسبت به اشتباهات حساس و نکته سنج هستند.

*فرزندان وسط خانواده*

نقاط مثبت: فرزندان وسطی، افرادی خانواده دوست هستند که دیگران از بودن با آنها لذت می برند. مهمترین نیاز آنها، آرام نگاه داشتن اقیانوس پرتلاطم زندگی است و شعار آنها "آرامش به هر قیمتی" است. اینها افرادی بسیار آرام و بی سر و صدا، شیرین و دوست داشتنی هستند و شنوندگان خوبی به شمار می روند. مهارت زیادی در حل مشکلات دارند چون همیشه هر دو جنبه ی یک مشکل را بررسی می کنند و دوست دارند همه را خوشحال کنند. همین مسئله باعث می شود که مشاوران و میانجیگران خوبی باشند.

نقاط منفی: نسبت به فرزندان اول خانواده، احساس سلطه گری کمتری دارند، اما دوست دارند همه آنها را ستایش کرده و دوست بدارند یا حداقل با آنها احساس شادی و خوشبختی کنند. از آنجا که سعی در راضی نگاه داشتن همه دارند، ممکن است به افرادی وابسته تبدیل شوند. نمی توانند خوب تصمیم بگیرند تا جایی که باعث رنجاندن دیگران می شود. همچنین برای شکست و اشتباهات دیگران، خود را سرزنش می کنند.

*فرزندان آخر خانواده*

نقاط مثبت: افرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و دیگران را نیز از آن بهره مند می کنند. مهارت های مردمی آنها بسیار قوی است و عاشق این هستند که دیگران را با حرف ها و کارهایشان سرگرم کنند. هیچ کس برای آنها غریبه نیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند. افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگران انرژی می گیرند. از ریسک کردن واهمه ای ندارند.

نقاط منفی: خیلی زود خسته می شوند. از طرد شدن واهمه داشته و افق توجهاتشان کوتاه است. افرادی خود گرا هستند. معمولاً به خاطر توقعات غیر واقعیشان از رابطه، که تصور می کنند در همه ی رابطه ها باید همیشه خوشی و خنده برقرار باشد، رابطه های زیادی را به فنا می دهند. اما نمی دانند که عمر چنین رابطه هایی بسیار کوتاه اس
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

تعداد پستها : 1601
Registration date : 2008-02-14

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأحد أغسطس 09, 2009 4:10 pm

من فرزند آخرم ...

اما تمام نقاط مثبت بقیه رو هم دارم .... Laughing Laughing Suspect Shocked
lol!
http://www.kyokushinmatsui.mihanblog.com
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالإثنين أغسطس 10, 2009 7:02 am

بیچاره فرزند اول کی و کجا این همه فرمانده بوده و دیگران ازش حساب می بردن و حرفش برو داشته که ما نفهمیدیم؟
من و دایی محمدم هر دومون فرزند اول خانواده ایم، من 23 سالم داره تموم میشه، اون 51 سالش
دو تامون هم گردنمون از مو باریکتره و همیشه باید مواظب بچه کوچیکترا باشیم
تازه اگه دایی وسطیم یا داداش من یه خطایی بکنن، دایی محمد و من رو دعوا می کنن
ای روزگار....

ولی ایناش در مورد من درسته: مشکل پسند، و دقیق، عاشق توجه به جزئیات، وقت شناس، دوست دارند همه چیز به بهترین نحو انجام شود ( که معمولا هیچ وقت هم از اون بهترین نحوه احساس رضایت نمی کنن و فکر می کنن حتما بهتر از این هم میشد که بشه، و البته کم پیش میاد که خودم رو واسه کار درستی که انجام دادم تشویق کنم، همیشه احساس می کنم به بهترین شکل ممکن انجام دادن کارها وظیفمه و اگه این کار رو نکنم خطاکارم و احساس گناه می کنم، حتی اگه اون کار جزء وظایفم نباشه)، از مسائل غافلگیر کننده نیز به هیچ وجه خوششان نمی آید (البته اگه با هدیه و ... غافل گیر شم خوشم میاد، ولی از اینکه یهویی تصمیم بگیرن مثلا تا یه ساعت دیگه بریم فلان جا، خیلی بدم میاد)، کمی بداخلاق، ترشرو بی احساس، زورگو (البته فقط وقتی بچه بودم بابام زورگوییم رو تحمل می کرد و میذاشت یه کم زور بگم، الان که دیگه عمرا Neutral )، نسبت به اشتباهات حساس و نکته سنج (اشتباهات خودم رو هیچ وقت فراموش نمی کنم و تا سالها یادم میاد که فلان خطا رو انجام دادم)، ریاست مآب (ریاست کردن تو ذاتمه ولی افراد تحت امرم رو جز خودم کس دیگه ای تشکیل نمیده Laughing )
بیشتر صفات فرزند وسط هم در مورد من صدق می کنه، نکنه من یه داداش بزرگتر داشتم که توی بیمارستان گم شده Shocked Laughing
الان اگه میثم اینجا بود می گفت دلارام دچار سندرم کمال گرایی شده و وضعیتش خیلی حاده pale

در مورد داداشم ایناش درسته: افرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و دیگران را نیز از آن بهره مند می کنند. مهارت های مردمی آنها بسیار قوی است و عاشق این هستند که دیگران را با حرف ها و کارهایشان سرگرم کنند، هیچ کس برای آنها غریبه نیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند، افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگران انرژی می گیرند، از ریسک کردن واهمه ای ندارند، خیلی زود خسته می شوند، از طرد شدن واهمه داشته و افق توجهاتشان کوتاه است، افرادی خود گرا هستند
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

تعداد پستها : 2939
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالإثنين أغسطس 10, 2009 7:02 am

من وسطی ام .
ولی کلی سلطه جو هستم.اصلا هم به کسی وابسته نیستم Shocked Shocked Shocked Shocked
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالإثنين أغسطس 10, 2009 9:40 am

من بچه آخرم اما خیلی بیشتر از دوستام که افراد اول هستند سلطه جو هستم
بعدش من خیلی لوس هستم یعنی لوسم میکنند Laughing
زود خسته می شم
Smile Smile Smile Smile Smile
http://www.a-d-w.blogfa.com
Saghar
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Saghar

تعداد پستها : 6513
Registration date : 2008-12-24

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 12, 2009 8:57 am

خیلی خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی جالب بودا lol!
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 12, 2009 2:19 pm

نقل قول :
معمولاً به خاطر توقعات غیر واقعیشان از رابطه، که تصور می کنند در همه ی رابطه ها باید همیشه خوشی و خنده برقرار باشد، رابطه های زیادی را به فنا می دهند. اما نمی دانند که عمر چنین رابطه هایی بسیار کوتاه اس

اااااااااااااااا از کجا میدونست........ Shocked
من آخریم و همش کاملا درست بود....
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأربعاء أغسطس 12, 2009 5:35 pm

من کلا ادمی هستم که با آدمها زود ارتباط برقرار میکنم
اما در مورد دوست پیدا کردن و دوستی با کسی تعارف ندارم
یعنی اگه بفهمم کسی برای دوستی مناسب نیست ارتباطم رو قطع با محدود میکنم
اینم بستگی به آدمش داره
ولی رایطه هام رو به هدر نمی دم
http://www.a-d-w.blogfa.com
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

تعداد پستها : 2240
Registration date : 2007-12-04

پستعنوان: رد: شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..   شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن .. Icon_minitimeالأحد أغسطس 23, 2009 5:56 pm

منم ته تغاری هستم ...

و میشه گفت تا حدودی درست بوده ...
http://www.werfriends.blogfa.com

شخصيت شناسي و فرزند چندم خانواده بودن ..
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-