هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

ملت خودخواه

+5
Anika
MajidDiab
Ali
nAvId
الهام
9 مشترك
نويسندهپيام
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

تعداد پستها : 2828
Registration date : 2007-12-02

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 12:07 am

باور کنید دلم نمی خواد در مورد خودمون و مردم کشورمون اینطور صحبت کنم ....اما واقعیت اینه که آدمهای خودخواهی هستیم. هرکسی خودش و خانواده خودش و نهایتا همشهریهای خودش رو یه سرو گردن بالاتر از بقیه میدونه......کرد ولر و ترک و فارس و.....مدام دارند همدیگه رو تحقیر میکنند و هر کسی سعی داره به دیگران ثابت کنه خودش از بقیه بهتره
یه تایپیک زده بودم به اسم چرا لهجه ی مصر؟ صحبت دوستان به اینجا رسید که بعضی از ایرانیها عربها رو تحقیر میکنند.. این درسته ,کاملا درسته.....اما ما ایرانیها وقتی همدیگه رو تحقیر میکنیم چطور می تونیم ملتهای دیگه رو دوست داشته باشیم؟وقتی به همدیگه احترام نمی ذاریم هیچ وقت نمی تونیم برای دیگران ارزش و احترام قائل باشیم.........
نه فقط در مورد عربها در مورد بقیه هم همینطور هستیم .....مثلا در مورد ترکها یا افغانیها ببینید بعضیها چطور صحبت میکنند...البته اینجور آدمها همه ی جای دنیا پیدا میشن تو بعضی کشورای اروپایی گروه های نژاد پرست خارجیها رو اذیت میکنند ...خدا رو شکر ما هنوز به اون مرحله نرسیدیم!
نمی دونم اسم این رفتار ما نژادپرستیه یا چیز دیگه ای اما به هرحال فکرمون اشتباهه.....
در واقع ما یا خیلی این طرفیم یا خیلی اون طرف......بعضیها وطن فروشن اونم در نهایتش ...مدام خودمونو میکوبن تا بگن دیگران بهترن ....یه نگاهی به شبکه های فارسی زبان لس آنجلسی بندازید ببینید بعضی از مجریها با چه افتخاری در مورد آمریکاییها صحبت میکنن .....انگار که علم وپیشرفت آمریکا رو به اسم اینا نوشتن.....و با چه تحقیری در مورد وطن خودشون صحبت میکنن...به نظر من کسی که رو وطنش تعصب نداره ول معطله.......
اما از این طرف بعضیها فکر میکنن وطن پرستی یعنی تحقیر دیگران...یعنی ما از همه بهتریم...یعنی دنیا به ما تعظیم کنید !
این خودخواهیه .....ملت خودخواهی هستیم .....همه اینطور نیستن......اما خودخواهی انگار جزو زندگیمون شده ....هر کسی پیش خودش فکر میکنه تمام کائنات به خاطر اون در تکاپو هستن...... کسی حاضر نیست به خاطر دیگری قدم برداره......انگار نه انگار سعدی شاعر ایرانی بوده با اون شعر قشنگش
بنی آدم اعضای یکدیگرند.................................................. Crying or Very sad Crying or Very sad
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://toradoostdaram.blogfa.com
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

تعداد پستها : 2240
Registration date : 2007-12-04

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 9:52 am

والا در مورد ترک ها و لرها و ... اگه میبینید که جوک گفته میشه ، اینا همش محض شوخیه ...
حتی خود اون اقوام هم در مورد خودشون ، یعنی مثلا در مورد ترکها یا اصفهانی ها و یا ... جوک میگن ... و اصلا هم ناراحت نمیشن ...
همش یه شوخیه ...
این گمون نکنم مشکلی ایجاد کنه ...

ولی خب ... اگه بخوایم از اون نظر حساب کنیم ، بله ...
خیلی ها واقعا خودخواه هستن و نژاد پرست ...
ولی ... من کم برخوردم ...
منتها همون یه چند نفر هم خیلی هستن ... !
http://www.werfriends.blogfa.com
Ali
میزبان
میزبان
Ali

تعداد پستها : 293
Registration date : 2007-12-06

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 5:18 pm

nAvId نوشته است:
والا در مورد ترک ها و لرها و ... اگه میبینید که جوک گفته میشه ، اینا همش محض شوخیه ...
حتی خود اون اقوام هم در مورد خودشون ، یعنی مثلا در مورد ترکها یا اصفهانی ها و یا ... جوک میگن ... و اصلا هم ناراحت نمیشن ...
همش یه شوخیه ...

نوید جون اینایی که یک طرف
اما این جور مسائل باعث ایجاد تفرقه میان مردم کشور میشه
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314
Registration date : 2007-12-05

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 5:28 pm

شما نمی دونید ولی من مدتی بایکی از نژاد پرست ترین و ناسیونالیست ترین ادم روی زمین زندگی کردم
واقعا وجود چنین ادمایی لکه ننگی بر دامان بشریت هستند کسی که خودشو رو بالاتر از کسی بدونه متکبره و خداوند وعده داده که دماغشون رو به خاک بماله
http://www.a-d-w.blogfa.com
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

تعداد پستها : 1395
Registration date : 2007-12-03

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 11:48 pm

در این مورد مطلب طولا نی نوشتم ولی نمیدونم چرا نرفت!؟
به هر حال بعدا می گم. منم با نظر الهام جون و مجید خان و بقیه موافقم
می دونید میخواستم در این مورد قبل از الهام خانم مطلب بنویسم
ولی فرصت نشد. flower
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالخميس ديسمبر 20, 2007 11:57 pm

فقط می خوام یک اشاره ای کنم ،کسی که کسی رو تحقیر می کنه ؛اون فرد از نظر روانشناسی
یک فرد بیماره و با اینکار خودش رو تسکین موقت می ده .حسادت، چشم و هم چشمی، ناشمردن حقوق
دیگرانو تحقیر دیگران و کبر و غرور و... بیماری شمرده می شوندو باید در مان شوند. حال اگر جامعه ای به این
بیماری دچار شود نتیجه اش آن می شود که داریم می بینیم. Crying or Very sad شکستن دلها توسط عشاق، انحطاط در همه ی امور
جرم و جنایت و... نتیجه ی آنست
Crying or Very sad و...
Arakadrish
مشتاق
مشتاق
Arakadrish

تعداد پستها : 986
Registration date : 2007-12-04

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالجمعة ديسمبر 21, 2007 9:15 pm

دست آبجي درد نكنه با اين ارسال توپش .

اين رو خطاب به خودم ميگم !!

آخه من بيسواد دهاتي از كي بايد شعور و فرهنگ ياد بگيرم ؟؟ غير از تلويزيون و روزنامه چيزي در اختيارم هست ؟؟

باشه ميشينيم پاي تلويزيون ...

يه بابايي مياد ميشه « جانعلي» ، نماد حماقت لرها ... Evil or Very Mad

يه بنده خدايي ميشه هنرمند ملي . حالا هنرش چيه ؟؟ هيچي ... فقط خوب ميتونه واسه هر قوم و طايفه اي يه دلقك بازي دربياره ...

آقاي متخصص و كارشناس لم ميده روي مبل ... چه خبره ؟؟ پخش مستقيم . چي فرمايش ميكنن ؟؟ بايد ببينيم دولت خدمتگذار در عملياتي كردن

طرح هاي عمراني آذربايجان ميتونه مثل سيستان موفق باشه يا نه ... (اسم خودش رو گذاشته كارشناس Evil or Very Mad )

حالمون بد شد ... بزن شبكه سه يه كم ورزش كار شيم

جناب تحصيل كرده ي فرنگ ، جلوي يه توپ كنده نشسته ...

بله ... خب ببينيد توي اين صحنه اين بازيكن آذري چجوري از پشت ، تكل خشني رو روي بازيكن فولاد مباركه اصفهان اجرا ميكنه (هيجان كاذب القا شده

به بيننده به جاي خود !!)

خفه اش كن اين تلويزيون رو ... اه

بذار روزنامه روببينيم...

صفحه ي سياسي ... چهره ي مطرح سياسي : چه انتظاري ميشه داشت از كسايي كه توي يك هفته ، حتي يكبار هم رستوران نميروند !!!

طبيعتا نتيجه ي اين انتخابات در شهرستانهايي دور از تهران رقم خورد

اي واي به حال اين ملت مظلوم و درد كشيده Crying or Very sad ببينيد كي متخصص و نظريه پرداز و قهرمان مليه ؟؟؟

من اصلا درباره ي نظام صحبت نكردم ... گوشه اي از آموزه هايي رو گفتم كه بطور مستقيم رفتار جمعي ما رو شكل ميده

از مردم بيگناه و مظلوم خرده اي نميشه گرفت . ملت ها هميشه پاكن ... شاخه هاي شكسته و خارهاي باد آورده هستن كه جلوي جريان آب رو ميگيرن

چرا به فكر نابود كردن خارها نيستيم ؟؟؟ ميشه مظلوميت و پاكي آب رو حاشا كرد ؟؟؟؟؟؟؟
meysam
میهمان
میهمان
meysam

تعداد پستها : 95

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت ديسمبر 22, 2007 3:28 pm

همه حرفاتون رو قبول دارم...خودخواهی حسادت و غرور مشکلات رفتاری و روانشناختی هستند که دامن گیر بعضی ها هست هیچ ربطی هم به ایرانیها نداره مربوط به همه آدم هاست...دلیلش هم میشه گفت تلاش برای رسیدن به خواسته هاشونه...
تحقیر نژاد پرستی و زیر پا قرار دان ارزش های انسانی همیشه و همه وقت بد و زشته...البته در نظر بگیرین که بیشترین آسیب رو خود فرد میبینه...
اما این که ما خودمون یعنی کشورمون رو پائین تر بدونیم دیگه فاجعه است...ما تمدن 7000 ساله داریم بهترین دانشمندا و مغزهای دنیا مال ماست الان دنبال رو یه سری کشور های تازه توسعه یافته بیفتیم ننگه...عاره ...ما باید ارزش خودمون رو حفظ کنیم... Laughing
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت ديسمبر 22, 2007 6:14 pm

nAvId نوشته است:
همش یه شوخیه ...

البته نوید جان منظور من به جوکهایی که گفته میشه نیست....منظور من فخر فروشیه والبته گفتم همه اینطور نیستند
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت ديسمبر 22, 2007 6:20 pm

ممنون از نظرات همتون....علی ,آنیکا خانم,داداش آراک,مجید عزیز و میثم جان flower flower
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت ديسمبر 22, 2007 6:30 pm

meysam نوشته است:
همه حرفاتون رو قبول دارم...خودخواهی حسادت و غرور مشکلات رفتاری و روانشناختی هستند که دامن گیر بعضی ها هست هیچ ربطی هم به ایرانیها نداره مربوط به همه آدم هاست...دلیلش هم میشه گفت تلاش برای رسیدن به خواسته هاشونه...
تحقیر نژاد پرستی و زیر پا قرار دان ارزش های انسانی همیشه و همه وقت بد و زشته...البته در نظر بگیرین که بیشترین آسیب رو خود فرد میبینه...
اما این که ما خودمون یعنی کشورمون رو پائین تر بدونیم دیگه فاجعه است...ما تمدن 7000 ساله داریم بهترین دانشمندا و مغزهای دنیا مال ماست الان دنبال رو یه سری کشور های تازه توسعه یافته بیفتیم ننگه...عاره ...ما باید ارزش خودمون رو حفظ کنیم... Laughing

میثم جان من کی گفتم ما خودمونو دست کم بگیریم...اتفاقا میگم باید اول به خودمون احترام بذاریم
والبته این رو هم گفتم که اینجور آدما همه جای دنیا هستند وحتی خیلی بدترش و مخصوص ما نیست
در واقع جواب تمام حرفهای شما تو همون پست اول هست
موفق باشید
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالإثنين ديسمبر 24, 2007 2:48 am

کجاست اون فرهنگ چندین هزار ساله؟؟؟ نمیشه که بنشینیم و همیشه پز آنرا بدهیم. واقعا چکار کردیم ؟و چه بر سرمان آورده شد؟
می دونید ایران بخاطر موقعیت جغرافیایی و ... همیشه در معرض تاخت و
تاز و حمله ی بیگانگان بوده
همین گوناگونی قومی که داریم بر می گرده به گذشته ی تاریخیمون.
الان هم ما هنوز در امان نیستیم.1- مسایل بعد از جنگ
1- فرار و خروج عده ی زیادی از مردم به خارج و گم کردن ارزشهای خود
3- محدود بودن مردم در یک حصار و کم بودن ارتباط به خصوص قبلا

4- عواقب همه ی اینها که البته نارا حتی های روحی و تازه به دوران رسیدگی برخی اقشار و حتی انحرافات اخلاقی و ...... خواهد بود
من همیشه از دید جامعه شناسی به این قضایا نگاه می کنم. Sad
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت فبراير 09, 2008 9:06 am

Ali نوشته است:
nAvId نوشته است:
همش یه شوخیه ...

نوید جون اینایی که یک طرف
اما این جور مسائل باعث ایجاد تفرقه میان مردم کشور میشه

منم با علي موافقم....
مثلا من خودم به عنوان يه ترك زبان شايد خودم درباره تركا جوك بگم...
ولي بعضد اوقات كه درباره تركا جوك ميگن عميقا ناراحت ميشم....

متاسفاته اين فرهنگ جا افتادست.... silent Question
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالسبت فبراير 09, 2008 9:09 am

آنيکا نوشته است:
کجاست اون فرهنگ چندین هزار ساله؟؟؟ نمیشه که بنشینیم و همیشه پز آنرا بدهیم. واقعا چکار کردیم ؟و چه بر سرمان آورده شد؟
می دونید ایران بخاطر موقعیت جغرافیایی و ... همیشه در معرض تاخت و
تاز و حمله ی بیگانگان بوده
همین گوناگونی قومی که داریم بر می گرده به گذشته ی تاریخیمون.
الان هم ما هنوز در امان نیستیم.1- مسایل بعد از جنگ
1- فرار و خروج عده ی زیادی از مردم به خارج و گم کردن ارزشهای خود
3- محدود بودن مردم در یک حصار و کم بودن ارتباط به خصوص قبلا

4- عواقب همه ی اینها که البته نارا حتی های روحی و تازه به دوران رسیدگی برخی اقشار و حتی انحرافات اخلاقی و ...... خواهد بود
من همیشه از دید جامعه شناسی به این قضایا نگاه می کنم. Sad

متاسفانه ما فقط از تمدن كشورمون؛فقط اسمشو يدك ميكشيم Sleep مثل يه خواب خرگوشي
s@ba
مشتاق
مشتاق
s@ba

تعداد پستها : 700
Registration date : 2008-01-09

ملت خودخواه Empty
پستعنوان: رد: ملت خودخواه   ملت خودخواه Icon_minitimeالأحد فبراير 10, 2008 7:29 pm

ببینید من خودم که یکی از رگهام به تبریز میره برام مهم نیست که کسی جک بگه درباره ی ترکها........

و فکر نمی کنم خود ترکها هم ناراحت بشن..........

یه چیزی درباره ی ترکها بگم که تو تهران بازار تهران دست ترکهاست و این نشونی از باهوشی اونهاست بر خلاف چیزهایی که ما می شنویم....

اما در مورد افغانی ها نمی دونم که الهام جان شنیدی تو بلوتوث موبایل ها چی افتاده.......

این که چند تا افغانی به یه دختر ایرانی آزار رسوندن و تو بلوتوث انداختن........

یا خود شوهرخواهرم رفت دید یه جا شلوغه فهمید که یه افغانی وقتی دیده شوهر زنه رفته سرکار رفته خونش و جلوی بچه زنه به زور......

و مردم داشتن افغانیو رو اعدام می کردن .......................

می دونی چرا دارن افغانیها رو از کشور بیرون می ندازن چون این پرونده ها از افغانی ها فراوون شده و من این رو از یک سرهنگ تو تهران فهمیدم...........

و فقط متاسفم..............

ملت خودخواه
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1