هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

رفع افسردگي با مصرف غذا

5 مشترك
نويسندهپيام
Saghar
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Saghar

تعداد پستها : 6513
Registration date : 2008-12-24

رفع افسردگي با مصرف غذا Empty
پستعنوان: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 7:22 am

طبقه بندی: علمی

با پنج ماده غذایی زیر ته بندی سریعی برای مبارزه با هر گونه استرس و افسردگی بکنید :
1- مرکبات : پرتقال و لیموها و ..... : منبع غنی ویتامین C هستند. این ویتامین به شما کمک می کند تا بهتر از عهده ساعات پراسترس برآئید و سطح هورمون های استرس را در بدن شما پایین می آورد. اگر شما به طور مرتب از این موادغذایی استفاده کنید بسیار خونسردتر و آرامتر خواهید بود.

2- دانه های گیاهی : فندق ، بادام ، پسته ، گردو و .... : سرشار از ویتامین E و آمینو اسیدها و
منیزیوم هستند که میزان رضایت و سرشار بودن را در شما بالا می برند.به خاطر میزان پایین گلیسیرین ،کمتر قند خون شما را بالا می برند و منافع بسیاری برای سلامتی شما دارند.

3- سبزیجات : منبع اسید فولیک هستند. تحقیقات نشان داده است که کلم ، اسفناج و
کاهو و ... از میزان افسردگی کاسته و گردش خون در مغز را بهبود می بخشد. سبزیجات و میوه ها مولتی ویتامین طبیعی هستند.

4- ماهی ها : ماهی آزاد ، قزل آلا ، ساردین ها و ... : سرشار از اسید های چرب و امگا 3 هستند .
این ماده غذایی بدن شما را در مقابل تحریکات استرس زا تحت کنترل در می آورد و ریسک ابتلا به افسردگی و
آلزایمر را تا حدود زیادی کاهش می دهد و مغز شما را از آسیبهای جدی که به حافظه و سلولهای مغزی می شود
محافظت می کند .

5- گیلاس و آلبالو و ... آلو خشک و کشمش : منبع غنی از پتاسیوم و منیزیوم و ویتامین C هستند.
مثل آنتی اکسیدان قوی مغز شما را از هر آسیبی محافظت می کنند و مسائل مرتبط با حافظه را در شما حل می کنند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 12:05 pm

من از همه بیشترش گردو می خورم
بعضی وقتا داداشم می گه مگه تو سنجابی این همه گردو می خوری؟ lol!
جایی خوندم خوردن آلو و آلوچه و لواشک های میوه، باعث آروم شدن اعصاب می شه، البته به شرطی که نمکش کم باشه تا باعث فشار خون نشه
مرسی گلی جان flower
REZA*HAMAKI
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
REZA*HAMAKI

تعداد پستها : 1898
Registration date : 2009-09-26

پستعنوان: رد: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 12:29 pm

استرس تبدیل شده به یکی از عادت های انسانهای امروزی...... Neutral
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 12:47 pm

من هر چی دستم بیاد میخورم
اما مثل خانم هایی که ویار دارند عاشق گوجه سبز و چیز های ترش هستم Laughing
http://www.a-d-w.blogfa.com
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

تعداد پستها : 7074
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 4:21 pm

من تا حالا افسردگی نگرفتم.
آدم باید بی خیال دنیا بشه تا سالم بمونه
مگه این دنیا چی داره دو روز بیشتر زنده نیستیم
پس برای چی حرص بخوریم من همیشه به خودم میگم
بی خیال دنیا، بخند تا دنیا بهت بخنده.

Laughing Laughing Laughing Laughing
Saghar
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Saghar

تعداد پستها : 6513
Registration date : 2008-12-24

پستعنوان: رد: رفع افسردگي با مصرف غذا   رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 08, 2009 5:20 pm

قابلی نداشت خانوم گلم
رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_flower رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_flower رفع افسردگي با مصرف غذا Icon_flower

رفع افسردگي با مصرف غذا
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-