الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  ورود  

شاطر | 

صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال

نويسندهپيام
aram
رهگذر
رهگذر

تعداد پستها : 4
Registration date : 2010-05-05

پستعنوان: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   الأحد مايو 16, 2010 5:33 am

[right] با سلام سوال ابتدایی و پایه : آیا در لهجه هم 14 صیغه داریم ؟ تلفظ آنها چطور است ؟ آیا در اسمها هم لهجه وجود دارد مثلا کلمات : رجل - شارع - مستشفی - سیارة - تلفاز - السجادة و .....
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی

تعداد پستها : 2939
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   الأحد مايو 16, 2010 4:04 pm

بازم سلام...
بذار یه توضیح کوچولو در مورد این فروم بدم و اینکه بچه های اینجا به جز یه تعداد معدودی که
فعلا غایبن هیچ کدوم متخصص زبان عربی نیستن...ما همه عربی رو در حد اهنگ و تماشای فیلم بلدیم
یه کم بیشتر و یا کمتر..پس نمیتونیم خیلی دقیق کمکت کنیم ولی تا اون جايی که حافظه من یاری میکنه
و یادم میاد صیغه ها توی لهجه هم حذف نمیشن...ولی به صورت اون کتابی هم ادا نمیشن..
مثلا داریم بدی بدک بدوا بدنا...حالا کامل یادم نيست...و متاسفم که خیلی بیشتر و بهتر نمیتونم کمکت کنم
خواندن مشخصات فردي
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی

تعداد پستها : 7074
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   الخميس مايو 20, 2010 2:27 pm

خوب جونم واسه ت بگه من تو عربی یه کم خنگ هستم
یه کم چه عرض کنم خیلی خنگ هستم همین مرجان خوبه
استاد عربیه geek
خواندن مشخصات فردي
mona
میزبان
میزبان

تعداد پستها : 201
Registration date : 2008-01-31

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   الجمعة فبراير 11, 2011 10:07 am

aram نوشته است:
[right] با سلام سوال ابتدایی و پایه : آیا در لهجه هم 14 صیغه داریم ؟ تلفظ آنها چطور است ؟ آیا در اسمها هم لهجه وجود دارد مثلا کلمات : رجل - شارع - مستشفی - سیارة - تلفاز - السجادة و .....

سلام
بله 14 صیغه ای که در کتابهای مدرسه خوندیم در لهجه کاملا متفاوت هست در مورد کلمه ها هم همینطور
مثلا در مورد فعل یقولون اگه بخوام در لهجه لبنانی بگم اینطوری میشه:

بیقولون ..................> بیقولوا(جمع)
یعنی اولش یه ب اضافه میشه و ن هم از آخرش حذف میشه و ق هم "ء" تلفظ میشه.bi oo loo
Wink Wink Wink Wink
خواندن مشخصات فردي http://www.nawalelzoghbi.blogfa.com

صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1