هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

تاج محل بهشتي در شمال هند

2 مشترك
نويسندهپيام
adonis
میزبان
میزبان
adonis

تعداد پستها : 111
Registration date : 2008-01-02

تاج محل بهشتي در شمال هند Empty
پستعنوان: تاج محل بهشتي در شمال هند   تاج محل بهشتي در شمال هند Icon_minitimeالسبت يناير 26, 2008 3:28 am

تاج محل

تاج محل در ناحیه واقع در هند شمالی است که یکی از زیبا ترین بناهای موجود در جهان می باشد این بنا توسط امپراتور مغول "شاه جهان" برای همسرش "ممتاز محل" ساخته شده است تا در آنجا مدفون گردد تاریخ شروع ساخت این بنا در سال 1631 میلادی بوده است و خود امپراتور نیز در آنجا بعداز وفات در سال 1666 میلادی دفن شده است.سنگفرش ورودی این بنای زیبا با ماسه سنگ قرمز فرش شده است که با ورود از دروازه ورودی آن وارد باغی زیبا می شویم که جوی های زیبایی از میان درختان سرو به شکل دلربایی عبور می کنند در قسمت پایانی این جریان آب روح انگیز "تاج محل" بر روی یک تراس مرمری ایستاده است این شاهکار هنر معماری گنبددار، که به شکل مربع است در هر ضلع تراس آن یک مناره باریک گنبد زیبای آن را محاط کرده است.
مقبره امپراتور و همسرش یک تالار هشت ضلعی گنبددار است که دیوارهای آن به شکل بسیار زیبایی با سنگ های مرمر که هنرمندانه حکاکی شده اند تزئین شده است.
معمار بزرگ این شاهکار معماری" استاد عیسی" معمار ترک می باشد و ساخت بنا و تزئین آن با بکار گیری بیش از 20 هزار مرد، از سال 1632 تا 1650 طول کشیده است. سازندگان این بنای معظم شامل صنعتگران ترک در آناتولی و آذربایجان و طلا کاران از تبریز به سرپرستی طلاکار فرانسوی "آستین دی بورد دوکس" بوده اند
البته من قبلا این مطلب رو توی سایت قبلی هم گذاشته بودم اما بهتر دیدم که توی سایت جدید هم باشه تا دوستان جدید ازش استفاده کنند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

تعداد پستها : 2828
Registration date : 2007-12-02

تاج محل بهشتي در شمال هند Empty
پستعنوان: رد: تاج محل بهشتي در شمال هند   تاج محل بهشتي در شمال هند Icon_minitimeالإثنين يناير 28, 2008 4:53 am

خیلی دلم میخواد تاج محل رو ببینم

اصلا من عاشق هندوستانم

شکریا... Very Happy
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://toradoostdaram.blogfa.com

تاج محل بهشتي در شمال هند
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» anika