هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

تحريم جديد ايران

+5
دلارام
Arakadrish
nAvId
MajidDiab
Jany
9 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
نويسندهپيام
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

تعداد پستها : 2939
Registration date : 2007-12-05

تحريم جديد ايران - صفحة 2 Empty
پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين مارس 10, 2008 2:39 pm

صبا جون از دستم که ناراحت نشدی؟
من تموم حرفات رو قبول دارم.متاسفانه یک بی اعتمادی و بی تفاوتی
وحشتناک دامنگیر جوونای ما بلکه مردم ما شده.خب حق هم دارند.
درست مثل وقتی که یک سینما اتیش بگیره یا در یک جای پر جمعیت اعلام بمب گذاری کنند.می تونی
تصورش رو بکنی چه اوضاعی پیش میاد. خیلی از همون مردم به جای اینکه بر اثر سوختگی یا
انفجار جونشون رو از دست بدن زیر دست و پای همدیگه له میشن. چون یک عده فقط به فکر حفظ جون خودشون هستند.
اوضاعی که الان ما داریم و با تحریم های راه و بی راه شاید به دست من و تو درست نشه... ولی با این بی تفاوتی هم
درست شدنی نیست.بدی کار اینه که ما همه دست رو دست گذاشتم و نشستیم که یکی بیاد برامون درست کنه.
من قبول دارم.واقعا غم انگیزه که یک دختر با استعداد نتونه آینده شو با دست خودش بسازه فقط و فقط به خاطر اینکه استطاعت مالی نداره
واقعا دردناکه که یک زوج عاشق به خاطر فقر از هم جدا بشن.
واقعا زجر اوره که یک آبروی 60 ساله زیر خرمن ها بدهی دفن بشه...فقط و فقط به خاطر اینکه ما بدنبال زندگی خودمون هستم.
قبول دارم وقتی فقر از در بیاد ایمان از پنجره بیرون میره.ولی اگه ایمان قبلش بیرون رفته باشه چی؟
مگه نه اینه که دین ما سفارش کرده که اول به فقرای فامیل بعد همسایه نزدیک و بعد همسایه دورترتون برسید.
اون دوست الهام هیچ کس رو نداشت که زیر بال و پرش رو بگیره.پس ایمان ما مسلمونا کجاست؟تا کی بی تفاوتی؟
تا کی چشم بستن بر روی حقیقت. هنوز هم با این اوضاع وحشتناکی که داریم پشت چراغ قرمز یه بنز یا بی ام و مدل بالا
به پراید داغون ما چشمک میزنه و دهن کجی میکنه.میدونی چرا چون حضرت علی می فرمایند:
اگه دیدی در یک جامعه یک عده بی رویه پولدار شدند بدان که یک عده به نا حق فقیر شده اند.
میدونی امروز من با معاون مون سر چی بحث داشتیم؟
بر سر اینکه اون اقای کارخونه دار محترمی که چند سال قبل با پول بیت المال همین مردم کارخونه ش رو راه اندازی کرده..نمیخواد
حق همین مردم رو بپردازه و اقساطش هر کدوم پشت سر هم سررسید میشه و ایشون ککش هم نمیگزه.حاصل او کارخونه حالا
شده ماکسیما و زانتیا و هیوندا و تویوتا و بنز و بی ام و دختر یا پسر اقا...معلومه ...دیگه...
امیدوارم که باز هم از دستم نرنجی.. صبای عزیزم.
s@ba نوشته است:
بچه ها نمی دونم که این جمله ی امام علی رو گوش دادین یانه که به طور واضح در مورد فقر صحبت می کنه(مرجان جان من همه ی حرفام حتی جوابتون رو توی این دادم):
ایشون می فرمایند:وقتی که فقر از یه در میاد بیرون،ایمان از یه در دیگه بیرون میاد..

بعد شما فکر کنید ایمان هکه همه چیز یک انسان از بین بره..........

خوب پس ما انتظار داریم جونای ما توی این دور زمونه چیکار کن......... فکر می کنید ایمانشون رو از دست بدن........ اونوقت عشق به وطن رو از دست نمی دن......

من همین چند روز پیش با یکی از همین جوونای به اصطلاح وطن بحثمون شد........ اونم می دونی چه بحثی .......... این که من میگفتم چرا ما ساکتیم...... اون گفت:برای من مهم نیست.و در حالی که زندگی خوبی هم نداشت....... بهش گفتم پس دلت اگه برای خودت نمی سوزه حداقل مردم چی...... گفت مهم نیستن برایم....... ببینین بچه ها من اینو از یه نفر یا دونفر نپرسیدم اینو نسل الان می گن........من می گم نسل الان نسل سوخته شده..... نسلی که هویت خودش رو از یاد برده.....

فقط در آخر می گم دوست دارم کری کن که دیگه فقر تو ی کشورم نباشه........... به امید خدا......... cheers
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين مارس 10, 2008 2:49 pm

چرا الهام جونن شکم گرسنه عشق وطن نمیشناسه وقتی با خاک همین وطن سیر میشه
نمیدونم بر باد رفته رو خوندی یا نه
یه جمله پدرش هست که توی اوضاع وحشتناک روحی اسکارلت
به دادش میرسه.حتی وقتی عشق حقیقی رو از دست میده .
پدرش موقع بچگی اسکارلت یک مشت خاک تارا(مزرعه ملکی اسکارلت)رو به دست میگیره و میگه
این خاک مهمه..تارا...
می بینی وطن خاکش مهمه..مهم اینه که اگه یک وجب از همین خاک از دستمون بره
با شکم گرسنه پشت مرز جدیدش بشینیم و با اشک بخونیم:
"ای ایران ای خاک پر گهر"(حتما داستان سروده شدن این شعر رو شنیدی.)
بقیه حرفات رو قبول دارم ولی دوت به تنهایی نمی تونه ما هم باید کمک کنیم.
وقتی با اومدن اسم تحریم فروشنده ما بدون دخالت دولت سر خود قیمت اجناسش رو بالا میبره
و هیچ کس هم شکایت نمیکنه چه انتظاری از دولت داریم؟
الهام نوشته است:
هر آدم عاقلی وطنشو دوست داره ...حاضره براش جون بده...

اما شکم گرسنه عشق به وطن نمی شناسه ...فقر حتی کفر میاره

حالا فکرشو بکنید جوونایی که با زحمت درس میخونن...سختی میکشن نه پول دارن و نه پارتی درست حسابی ...باید بشین گوشه خونه و حسرت

بخورن...زندگیشون تلف بشه ...کسی هم به فکرشون نیست حالا بعد از چند سال چه انتظاری میشه از این آدم داشته باشیم؟؟

از این بدترم هست من کسی رو میشناسم که اتفاقا دختر باهوشیم هست دانشگاه دولتی قبول شد اما نتونست به تحصیلش ادامه بده.... خوب دقت

کنید ...دانشگاه دولتی رو نتونست ادامه بده چون از پس هزینه هاش بر نمی اومد...!

تحریم برای امثال این آدم فرقی نمی کنه...شاید خوشحالم بشن...می دونید چرا؟؟

چون وقتی همه چی روبه راهه کسی به فکرشون نیست پس چه فرقی میکنه که بعدش چی بشه...

می دونید بچه ها موضوع اصلی اینه که یه دولت باید کاری کنه که تو دوره های سخت مردمش پشتیبانش باشن....
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

تعداد پستها : 2828
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين مارس 10, 2008 3:23 pm

مرجان عزیزم تمام حرفاتو قبول دارم

برای خود من عشق فقط با وطنم معنا پیدا میکنه

...................................................

, و البته خیلی حرفا دارم برای گفتن اما متاسفانه انقدر آزادی نداریم که بدون ترس حرف بزنیم

می ترسم فردا سروکله عمو فیلترچی Laughing پیدا بشه و در فرومو تخته کنه...

راستی می دونین چند تا از فرومای معروف فیلتر شدن؟؟
http://toradoostdaram.blogfa.com
s@ba
مشتاق
مشتاق
s@ba

تعداد پستها : 700
Registration date : 2008-01-09

پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء مارس 11, 2008 5:50 pm

الهام نوشته است:

, و البته خیلی حرفا دارم برای گفتن اما متاسفانه انقدر آزادی نداریم که بدون ترس حرف بزنیم

راست می گه الهام جون همه حرفا رو نمیشه اینجا زد.............
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

تعداد پستها : 2828
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء مارس 11, 2008 8:10 pm

صبا جون چی بدتر از این که نتونی حرف بزنی

Crying or Very sad
http://toradoostdaram.blogfa.com
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

پستعنوان: رد: تحريم جديد ايران   تحريم جديد ايران - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء مارس 12, 2008 9:02 am

بله حق با توئه به خاطر همین گفتم
که درد دلامون فقط وطنی باشه
من هم خبر رو شنیدم
الهام نوشته است:

تحريم جديد ايران
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 2رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2
 مواضيع مماثلة
-