هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

آ مثل آلرژي!

3 مشترك
نويسندهپيام
Assal
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Assal

تعداد پستها : 1476
Registration date : 2007-12-19

آ مثل آلرژي! Empty
پستعنوان: آ مثل آلرژي!   آ مثل آلرژي! Icon_minitimeالخميس أبريل 24, 2008 4:38 pm

آ مثل آلرژي!

بيشتر آدم‌ها فصل بهار را دوست دارند اما بعضي‌ها از آن متنفرند زيرا با آمدن بهار، حالشان بد مي‌شود. اين بد شدن حال را به چندين نام مي‌شناسند حساسيت به گرده گياهان، آلرژي، حساسيت فصلي، تب يونجه، و... همگي نام‌هاي يك بيماري‌اند يك بيماري كه در بهار شايع‌تر است اين بيماري‌ پس از برخورد فرد با يك ماده حساسيت‌زا اتفاق مي‌افتد مثلا پس از برخورد با گرده گياهان.

نشانه‌هاي حساسيت‌ فصلي

عطسه‌هاي پياپي، شايع‌ترين علامت اين بيماري است و معمولا تا يك مدت طولاني ادامه دارد البته به اضافه علائم ديگر از جمله گرفتگي بيني، آبريزش بيني، تورم و خارش در بيني يا گلو، اختلال در خواب شبانه و...

فصل‌هاي آلرژي‌زا

حساسيت فصلي به‌طور كلي در بهار شايع‌تر است اما در افراد مختلف فصول و دوره‌هاي زماني آلرژي فرق مي‌كند. بيماراني كه بيشترين علائم آلرژي را در اوايل بهار از خود نشان مي‌دهند نسبت به گرده‌افشاني درختاني مثل صنوبر، توس، افرا و نارون حساسيت دارند. بيماراني كه در اواخر بهار دچار علائم آلرژيك مي‌شوند به گرده‌افشاني علف و چمن حساسيت دارند.

بعضي افراد نيز به دود سيگار، گرد و غبار موجود در هوا، پوست و موي حيواناتي مانند سگ و گربه و... حساسيت دارند.

راه‌هاي مقابله با‌ آلرژي

1-محل زندگي خود را از مواد حساسيت‌زا پاكسازي كنيد. پنجره‌ها، قفسه‌هاي كتابخانه را كه محل تجمع گردوغبارند خوب پاك كنيد.

2- در فاصله زماني ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر كه ميزان پراكندگي گردوغبار در هوا بيشتر است، حتي‌الامكان در خانه بمانيد.

3- لباس‌هاي‌تان را در خانه خشك كنيد. آويزان كردن لباس‌ها و ملحفه‌ها در هواي آزاد، راهي است براي وارد كردن جريان گردوغبار به داخل منزل.

4- قبل از رفتن به رختخواب حتما دوش بگيريد زيرا پوست و موي شما محل مناسبي است براي تجمع گردوغبار.

5- از نگهداري حيوانات خانگي و ورود آنها به منزل خودداري كنيد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.werfriends.blogfa.com
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

آ مثل آلرژي! Empty
پستعنوان: رد: آ مثل آلرژي!   آ مثل آلرژي! Icon_minitimeالجمعة أبريل 25, 2008 6:46 am

مرسي عسل جون...
واااااااااااي كه از دست اين آلرژي هلاكم Sad

همه راهكاراي خوبتو يادم ميمونه....
ولي تا فصل عوض نشه وضع همينه....
ولي ميشه با كارايي كه پيشنهاد كردي بهتر شد
مرسي flower
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314
Registration date : 2007-12-05

آ مثل آلرژي! Empty
پستعنوان: رد: آ مثل آلرژي!   آ مثل آلرژي! Icon_minitimeالسبت مايو 10, 2008 9:09 am

من وقتی از حساسیت سرفه ام بگیره وحشتناک میشم
اینقدر حالم بد میشه که جدی جدی اگه اب نخورم می میرم
مثل کسایی که اسم دارند و اسپریشون تموم شده میشم
خیلی بده من اصلا این حالت رو دوست ندارم
یک بار تو ماشین اینجوری شدم اینقدر حالم بد شد که راننده زد کنار من رفتم آب خوردم تا تونستم جلو سرفه هامو بگیرم Shocked
http://www.a-d-w.blogfa.com

آ مثل آلرژي!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1