هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...

+9
بهاره
Jany
MajidDiab
magnoon diab
amin
maryashena
Anika
Arakadrish
دلارام
13 مشترك
نويسندهپيام
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639
Registration date : 2007-12-02

خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Empty
پستعنوان: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 3:45 am

خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... 67skgn

خسرو شكيبايي پس از سال‌ها نقش‌آفريني در سينماي ايران، امروز جمعه، 28 تير، در سن 64سالگي بر اثر سكته‌ي قلبي در بيمارستان پارسيان از دنيا رفت.‌

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون ايران كه سال‌ها با حميد هامون در فيلم «هامون» داريوش مهرجويي باورش كرديم و به خاطر اين فيلم، سيمرغ بلورين بهترين بازيگر مرد را در هشتمين دوره‌ي جشنواره فجر گرفت، سال‌ها بعد به خاطره فيلم «كيميا»ي احمدرضا درويش، دوباره اين سيمرغ را به خانه برد. او سومين سيمرغ خود را هم را براي بازي در نقش عادل مشرقي فيلم «سالاد فصل» فريدون جيراني گرفت. از آخرين افتخارات شكيبايي هم ديپلم افتخار براي فيلم «اتوبوس شب» كيومرث پوراحمد بود.

خسرو شكيبايي كه خاطره‌ي بازي‌اش را در فيلم‌هاي «كاغذ بي‌خط»‏، «يك‌بار براي هميشه» و مجموعه‌هاي تلويزيوني «مدرس»، «روزي روزگاري» و‏‏ «خانه‌ي سبز» از ياد نبرده‌ايم، كم‌تر اهل گفت‌وگو و مصاحبه بود و با بيان صميمانه‌اش از خبرنگاران مي‌خواست كه از او توقع مصاحبه نداشته باشند و دلگير هم نشوند.

او با بازي در نقش كوتاهي در فيلم «خط قرمز» (مسعود كيميايي، 1361) اولين حضورش را در سينما رقم زد و با «هامون» در خاطره‌ها ماندگار شد.

شكيبايي در حدود 40 فيلم سينمايي حضور داشته است؛ فيلم‌هايي همچون: «پري»، «رابطه»، «سايه به سايه»، «درد مشترك» و «خواهران غريب» و با فيلم‌سازان شاخصي چون داريوش مهرجويي، ناصر تقوايي و مسعود كيميايي همكاري داشت.

آخرين نقش‌آفريني اين هنرمند در فيلم تلويزيوني «پيوند» سعيد عالم‌زاده و آخرين نمايش فيلمش، «آشيانه‌اي براي زندگي» حميد طالقاني بود كه به مناسبت روز پدر از تلويزيون پخش شد.

شكيبايي متولد سال 1323 در تهران، فارغ‌التحصيل بازيگري از دانشكده‌ي هنرهاي زيباي دانشگاه تهران بود. در زندگي‌نامه‌ي او به اين موارد اشاره شده است: علاقه به كشتي كچ و شركت در چند مسابقه‌ي آماتوري و غيرحرفه‌يي (1340)، عضو گروه نمايشي توسكا و بازي در نمايش پنجه‌ي عدالت، گوينده‌ي فيلم در استوديو شهاب (49-1347)، فعاليت در تئاتر (1354) و انتشار چند نوار از شعرهاي شاعران معاصر.

از نمايش‌هاي او هستند: پنجه‌ي عدالت، زير گذر لوطي صالح، تراژدي كسري، هنگامه‌ي شيرين وصال، بليت تئاتر، پنجه به دست آوردن، صيادان، با خشم به ياد آر، بازرس، سنگ و سرنا، همه‌ي پسران من، شب بيست و يكم و بيا تا گل برافشانيم.

از فيلم‌ها، نمايش‌ها و مجموعه‌هاي تلويزيوني‌اش هم به اين موارد مي‌توان اشاره كرد: زير گذر لوطي صالح، سنگ و سرنا، لحظه،‌كتيبه، سمك عيار، لحظه، ‌كوچك جنگلي، مدرس، تهران 53، روزي روزگاري، ميثاق خون، خانه‌ي سبز، ميراث مشترك (گوينده گفتار متن)، سرزمين سبز، كاكتوس، در كنار هم، پهلوانان نمي‌ميرند و سرزمين سبز.

اما فيلم‌شناسي خسرو شكيبايي به اين شرح است: خط قرمز، دادشاه، صاعقه، دزد و نويسنده، رابطه، ترن، شكار، هامون، عبور از غبار، ابليس، جست‌وجو در جزيره، بانو، پرواز را به خاطر بسپار، سارا، يك بار براي هميشه، بلوف، پري، درد مشترك، لژيون، كيميا، عاشقانه، خواهران غريب، سايه به سايه، سرزمين خورشيد، رواني، زندگي، ‌ميكس، كاغذ بي‌خط، دختري به نام تندر، مزاحم، صبحانه‌اي براي دو نفر و اتوبوس شب.

منبع:ایسنا

روحش شاد

خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... 35cn9k6

اين مطلب آخرين بار توسط دلارام در الإثنين يوليو 21, 2008 4:03 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Arakadrish
مشتاق
مشتاق
Arakadrish

تعداد پستها : 986
Registration date : 2007-12-04

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 4:20 am

آه ...
زندگي اينقدر كوتاهه و خاطره هاش اينقدر طولاني !

صداش برام فوق العاده دلنشين بود . ياد اون ديكلمه اي كه اول خانواده ي سبز ميخوند بخير .

خداي مهربون ...
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

تعداد پستها : 1395
Registration date : 2007-12-03

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 4:25 am

Sad خیلی باعث تاسفه که هنرمندای ایرانی با میانگین سنی پایین از دنیا می روند.
جدا از این خبر متاثر شدم و اتفاقا ترانه هایی که برای بچه ها خونده(صد دانه یاقوت ...)
و...همیشه به یادمون هست و زمزمه می کنیم. این مصیبت رو به همه ی هنردوستان
و همچنین به همه ی اعضای این فروم و همه و همه تسلیت می گم. امیدوارم دیگر شاهد از دست دادن
هنرمندای خوبمون در سنین نسبتا پایین نباشیم.
روحش شاد

اين مطلب آخرين بار توسط Anika در الجمعة يوليو 18, 2008 10:37 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
maryashena
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
maryashena

تعداد پستها : 1153
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 5:38 am

من هم خبر یک ساعت پیش از شبکه 2 شنیدم

خیلی متاثر شدم

یادش گرامی و روحش شاد
amin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
amin

تعداد پستها : 2691

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 6:27 am

هم از شنیدن این خبر شگفت زده شدم
هم خیلی ناراحت Crying or Very sad Crying or Very sad
خیلی ازش خاطره های خوبی تو ذهن مردم هست سریال روزی روزگاری،خانه سبز،دکلمه شعرهای سهراب و ...
روحش شاد...
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

تعداد پستها : 1395
Registration date : 2007-12-03

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 6:56 am

علت مرگ را در روزنامه ی همشهری سرطان کبد نوشته بود(همشهری آنلاین)

به یاد بابک بیات و داوود اسدی (که اخیرا فوت شد ولی هیچ خبری در مورد علت مرگش نشنیدم فقط
به صورت گذرا سکته قلبی در روزنامه ی همشهری تصور می کنم نوشته شده بود) و ناصر عبداللهی و
... بهتره یک فاتحه براشون بخونیم.
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

تعداد پستها : 7074

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 9:13 am

واقعا هنرمند بزرگي بود
من خيلي دوستش داشتم
صداي قشنگي هم داشت
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

روحش شاد و يادش گرامي باد
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 10:07 am

خیلی متاسفم Sad Sad Sad Sad
نمی دونم چی بگم
http://www.a-d-w.blogfa.com
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

تعداد پستها : 2939

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالجمعة يوليو 18, 2008 10:38 am

من خيلي دوستش داشتم..
واقعا شوكه شدم...
روحش شاد ....
بهاره
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
بهاره

تعداد پستها : 7588
Registration date : 2007-12-25

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالسبت يوليو 19, 2008 1:57 pm

Sad Sad Sad

خبر تأسف آوري بود .. ياد خسرو و خاطرات محمود سياه به خير ..

ياد خسرويي كه به محمود سياه معروف بود و بعدها شد خسرو شكيبايي Sad
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

تعداد پستها : 2411

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالسبت يوليو 19, 2008 2:47 pm

خيلي دوسش داشتم خيلي زياد
از صداشم خيلي خوشم ميومد
من بازيگري رو دوس دارم و يه مدتي تئاتر كار ميكردم...از آرزوهام بود كه افتخار بازي كردن در كنارشون رو داشته باشم
روحش شاد
يادش گرامي
خدا به خانواده اش صبر بده
http://www.yassesefid.blogfa.com
tanaz
رهگذر
رهگذر
tanaz

تعداد پستها : 13
Registration date : 2008-07-17

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالسبت يوليو 19, 2008 3:57 pm

اصلا اين موضوع باور نكردنيه.....
نميدونم واقعا چي بايد بگم.....
حيف از اين هنرمند بزرگ با صداي قشنگي كه داشت......
واقعا حيف از هنرمنداي ماندگار ما كه ديگه متاسفانه جايگزيني ندارن.....
واقعا متاثر و ناراحتم از ديروز.....
حيف ...... Crying or Very sad Neutral
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالأحد يوليو 20, 2008 4:45 pm

واقعا دردناك و ناراحت كننده بود.....
اصلا باورم نميشه......
روحش شاد باشه كه عمري با فيلماش مردم خنديدن و گريه كردن...

هنرمندي كه خونه هاي مردم رو تبديل به خانه سبز كرد....يعني جايي كه بهش ميگيم محل امنمون

خيلي متاثر و ناراحتت كنندست .....

بياين همگي با هم يه فاتحه بخونيم......

و يادمون باشه به قول خسرو شكيبايي در خانه سبز:

اگه با هم قهريم....حرف كه ميزنيم.....

يادش گرامي و روحش شاد.......
حيف......
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالأحد يوليو 20, 2008 5:07 pm

خسرو شکیبایی جز آدمایی بود که تکرار شدنی نیستن..
صدا و خاطره بازی هاش و معرفتش تا همیشه در ذهن و قلب مردم زنده و جاودانه
دعا می کنم روحش در شادی و آرامش ابدی باشه..
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

تعداد پستها : 2240
Registration date : 2007-12-04

پستعنوان: رد: خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...   خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت... Icon_minitimeالأحد يوليو 20, 2008 7:00 pm

وایاقعا متاثر شدم وقتی دیروز خبرش رو دیروز خواهرم بهم داد ... Sad

تا چند دقیقه اصلا باورم نشد ...

واقعا کارارش عالی بود ... این چند روزی همش نمیدونم چرا به فکر خسرو شکیبایی بودم ... یعنی دوباره اسمش اومده بود سر زبونم ...

صداش هم واقعا محشر بود ...

خدا بیامرزدش ...

راستی دلارام جان ، متن خبر رو دو بار نوشتی ... !
http://www.werfriends.blogfa.com

خسرو شکيبايي دار فاني را وداع گفت...
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1