هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

كيست اين؟ نامش چيست؟

+6
بهاره
MajidDiab
nAvId
دلارام
maryashena
Yasaman
10 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية
نويسندهپيام
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

تعداد پستها : 7074
Registration date : 2007-12-05

كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Empty
پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 03, 2008 12:44 pm

آقا اجازه من بگم Exclamation Question

پسر باباش Rolling Eyes scratch

MajidDiab نوشته است:
این اقای روسی کیه ؟

كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 1056uly
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
yasamiin
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
yasamiin

تعداد پستها : 2958
Registration date : 2007-12-18

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 05, 2008 7:32 am

لئو تولستوي geek
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 05, 2008 9:47 am

نه هردو اشتباه کردید
البته جواب محبوبه خیلی نزدیک بود Laughing
http://www.a-d-w.blogfa.com
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 05, 2008 10:54 am

از بس که من باهوش هستم scratch
به مامانم بگم واسه م اسفند دود کنه تا چشم نخورم Shocked Shocked

MajidDiab نوشته است:
نه هردو اشتباه کردید
البته جواب محبوبه خیلی نزدیک بود Laughing
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

تعداد پستها : 2411
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:10 am

ممنون مجيد جان بابت زندگي نامه مارك تواين. با اجازت منم اين رو اضافه مي كنم كه "مارك تواين" يه اصطلاح كشتي راني و دريايه كه به انگليسي معني "two fathoms" رو ميده. اگه اشتباه نكنم براي اندازه گيريه عمق آب به كار مي رفته. به معني دو قولاج

.............................

مجيد جان ايشون ولاديمير نابوكوف نيستن؟

Vladimir Nabokov
http://www.yassesefid.blogfa.com
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:13 am

نه یاسمن جان
این اقا تو کار داستانهای علمی تخیلیه
اقای ایزاک ...... ؟ lol!
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:26 am

اي ول به راهنمايي Laughing

آیزاک آسیموف یا به روایتی اِسحاق عاصِم‌اُف (‎به روسی Исаак Озимов و بعدها Айзек Азимов‏) (۲ ژانویه ۱۹۲۰ - ۶ آوریل ۱۹۹۲) نویسندهٔ یهودی‌الاصل آمریکایی روسی تبار ژانرهای علمی، علمی-تخیلی، فانتزی، وحشت و دکتر در بیوشیمی بود. شهرت اصلی او بیشتر به خاطر سری بنیاد (در ایران سری امپراتوری کهکشانی) است. قوانین سه‌گانهٔ رباتیک وی از شهرت جهانی برخوردار است و دایره‌المعارف بریتانیکا وی را واضع واژه رباتیک در زبان انگلیسی می‌شناسد. وی بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در تمام دسته‌های اصلی رده‌بندی دیوی (به جز فلسفه) دارد و سیارک آسیموف ۵۰۲۰ به افتخار وی نامگذاری شده. آسیموف، کلارک و هاین‌لاین به عنوان سه نویسندهٔ بزرگ ژانر علمی-تخیلی شناخته می‌شوند.

او در استان اسمولنسک در شوروی (روسیهٔ امروزی) در یک خانواده آسیابان یهودی متولد شد. در سن پنج سالگی خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند. از آنجا در خانه با او به زبانهای ییدیش (زبان یهودیان اروپای شرقی) و انگلیسی صحبت می‌کردند به هر دو زبان روان سخن می‌گفت، اما روسی نیاموخت.

خواندن را از پنج سالگی آموخت و از آن هنگام در امور ادارهٔ مغازهٔ لبنیات‌فروشی به خانواده کمک می‌کرد. خود وی سحرخیزی‌اش در سالهای آینده را مرهون همین کمکها و تلاشش برای راضی کردن پدر به اینکه تنبل نیست می‌دانست. در همان مغازه مجله‌های علمی-تخیلی هم فروخته می‌شد و آیزاک کوچک آنها را می‌خواند. در حدود یازده سالگی او شروع به نوشتن داستان کرد و چند سالی بیشتر نگذشته بود که توانست داستان‌هایش را به مجله‌های عامه پسند بفروشد.در ۱۸ سالگی نخستین داستانش را به نام «گشتی در حوالی سیارک وستا» نوشت که در شماره اکتبر ۱۹۳۸مجله داستان‌های حیرت‌آور چاپ شد.

سه سال بعد، در سال ۱۹۴۱ داستان دیگری با عنوان شبانگاه به مجله داستان علمی - تخیلی حیرت‌آور فروخت که در آن زمان برترین مجله در این عرصه بود. مجله داستان علمی - تخیلی حیرت‌آور برای هر کلمه یک سنت پرداخت می‌کرد. آسیموف در مورد این داستان چنین می‌گوید: "پس برای یک داستان ۱۲هزار کلمه‌ای ۱۲۰ دلار باید می‌گرفتم ولی وقتی چک ۱۵۰ دلاری دریافت کردم گمان کردم اشتباه شده و پس از تماس با سردبیر دریافتم که او آنقدر از داستان خوشش آمده که یک چهارم سنت برای هر کلمه فوق العاده پرداخت کرده‌است.»

او از ابتدا نبوغ خود را در آموختن نشان داد. او چند کلاس را یک مرتبه بالا رفت و در ۱۵ سالگی دیپلم گرفت. او در ۱۹۳۹ از دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیل شد و به سال ۱۹۴۸ دکتری بیوشیمی اش را اخذ کرد. پس از اخذ مدرک عضو هیئت علمی دانشگاه بوستون شد. از سال ۱۹۵۸ تدریس را کنار گذاشت و به صورت تمام وقت به نوشتن پرداخت (درآمد نویسندگی‌اش از حقوق دانشگاه بیشتر شده بود). با داشتن حق تصدی حتی در چنین شرایطی عضو هیئت علمی باقی ماند (همین حق تصدی در کتاب آزمایش مرگ نقش مهمی بازی می‌کند.). در ۱۹۷۹ دانشگاه به پاس نوشته‌هایش او به استاد کامل ارتقا داد. وی دوبار ازدواج کرد، بار دوم با جانت ا. جپسون (که او نیز یک نویسندهٔ سبک علمی-تخیلی نیز است) و دو فرزند داشت.

زندگی عادی او چنین بود که راس ساعت ۶ صبح بیدار شود و در ساعت ۷:۳۰ پشت ماشین تحریر خود بنشیند و تا ۱۰ شب کار کند. آسیموف در جلد نخست زندگی‌نامه خود با عنوان «خاطره‌ای هنوز سرسبز» که در سال ۱۹۷۹ منتشر شد، توضیح داده که چگونه نویسنده‌ای وقت شناس شده‌است.

پدر روسی او در بروکلین چند دکان شیرینی فروشی داشت که از ساعت ۶ صبح تا ۱ نیمه شب باز بودند. آیزاک نوجوان هر صبح ساعت ۶ از خواب بر می‌خواست تا روزنامه پخش کند و هر بعد از ظهر تند از مدرسه باز می‌گشت تا به پدرش کمک کند و اگر چند دقیقه دیر می‌کرد پدرش او را سرزنش می‌کرد که بچه تنبلی است. پس از گذشت ۵۰ سال آسیموف در زندگینامه‌اش از این عادت چنین یاد می‌کند: «برای من مایه غرور است که هر چند ساعت شماطه داری دارم اما هیچ گاه آن را کوک نمی‌کنم و ساعت ۶ صبح خود از خواب بیدار می‌شوم، من هنوز به پدرم ثابت می‌کنم که آدم تنبلی نیستم.»

آسیموف دچار ترس از فضاهای باز بود و جاهای کوچک و بسته را ترجیح می‌داد. اگر چه آسیموف درباره سفرهای فضایی در دنیاهای ناشناخته و به مدت سال‌های نوری بی‌شمار نوشت، ولی خودش از پرواز کردن با هواپیما اکراه داشت. بن بوا، ویراستار آثار او گفته‌است: «آیزاک می‌گوید دوست دارد در فضا و در پهنه آسمان‌ها پرواز کند، اما فقط در تخیلش.» جلوهٔ این ترس را می‌توان در داستان غارهای پولادی (جزو سری روبوتی آسیموف) مشاهده کرد که در آن تمام جمعیت زمین در شهرهای بسته و زیرزمینی در فضاهای کوچک زندگی می‌کنند. آسیموف دچار ترس از پرواز هم بود و در تمام عمرش تنها دو بار با هواپیما مسافرت کرد، که هر دو بار آن اجباری و غیر قابل اجتناب بود. در همان کتاب غارهای پولادی، الیجاه بیلی (قهرمان اصلی این کتاب و کتابهای خورشید عریان و روبوتهای سپیده‌دم) دچار ترس از پرواز است و آسیموف نیم صفحه‌ای را به شرح چگونگی ترس و احساس بیلی می‌پردازد.

او از ۱۹۸۵ تا پیش از مرگش رییس انجمن امانیست‌های آمریکا بود. بعد از مرگش جای او را دوست و همکار نویسنده‌اش کورت ونه‌گات گرفت. او همچنین دوست نزدیک جین رودنبری (نویسندهٔ اصلی داستان‌های پیشتازان فضا Star Trek) هم بود و در وهلهٔ اول او علمی-تخیلی بودن ایدهٔهای رودنبری را برای مسوولان کمپانی پارامونت تایید کرد. بعدها در یکی از قسمت‌های سریال شخصیتی روبوتی معرفی شد که به یاد آسیموف مغز پوزیترونی داشت، که البته این تنها شباهت آن به روبوتهای آسیموف بود.) هم بود.
آیزاک آسیموف در ششم آوریل سال ۱۹۹۲ درگذشت. مدتی بعد از مرگ وی اعلام شد که مرگ وی در اثر بیماری ایدز بوده‌است.
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:29 am

داستان‌های علمی - تخیلی آسیموف جایزه‌های متعددی برد : ۵ جایزه «هوگو» که با انتخاب خوانندگان اعطا می‌شود و سه جایزه «نیبولاً که از طرف نویسندگان علمی - تخیلی اعطا می‌شود. تریلوژی یا داستان‌های سه‌گانه او که داستان یک امپراتوری کهکشانی در آینده‌است و از کتاب‌های»بنیاد«(۱۹۵۱)،»بنیاد امپراتوری«(۱۹۵۲)، و»بنیاد دوم" (۱۹۵۳) تشکیل یافته‌است جایزه هوگو سال ۱۹۶۶ را به عنوان بهترین مجموعه داستان علمی - تخیلی برای او به ارمغان آورد. او همچنین جایزه استاد بزرگ را که انجمن نویسندگان علمی‌تخیلی آمریکا به پاس یک عمر فعالیت موفقیت‌آمیز در زمینه داستان نویسی علمی-تخیلی اعطا می‌کرد در سال ۱۹۸۷ به دست آورد.

پرکاری آسیموف حیرت آور میباشد. وی نزدیک به ۵۰۰ کتاب در دامنه گسترده ای از موضوعات، از کتاب‌های کودکان گرفته تا کتاب‌های درسی ئ دانشگاهی نوشته است. بیشترین شهرت وی شاید به خاطر داستان‌های علمی - تخیلی بود و نقش پیشتازانه‌ او در بالا بردن داستان‌های علمی - تخیلی از سطح مجلات بی‌ژرفا به سطح فکری مربوط به جامعه‌شناسی و تاریخ و ریاضیات و علم باشد. آسیموف همچنین داستان‌های اسرار گونه و معما گونه[۱] نیز نوشته‌است. از وی کتاب‌هایی در نقد مسائل فیزیک، شیمی، زیست شناسی، اخترشناسی، طنز، شکسپیر، کتاب مقدس و موضوعات زیاد دیگر نیز چاپ شده است.

آسیموف با کمک ویراستار انتشارات دابل‌دی سه قانون برای رباتهای پوزیترونی خود تدوین کرد که به قوانین رباتیک آسیموف مشهور شدند. قوانینی که همه رباتها در آثار آسیموف (و حتی بسیاری جاهای دیگر، حتی گاهی در صنعت) ملزم به پیروی از آنها به طور غریزی هستند:

1. یک ربات نباید با ارتکاب عملی یا خودداری از انجام عملی باعث آسیب‌دیدن یک انسان شود.
2. یک ربات باید از فرمانهای انسان‌ها تبعیت کند مگر اینکه آن فرمانها در تعارض با قانون نخست باشد.
3. تا هنگامی که قانون نخست یا دوم زیرپا گذاشته نشده‌است ربات باید وجود خود را حفظ کرده و در بقای خود بکوشد.

گفتارها

هر دینی مانند یک فانتزی است برای دیگران, اما برای معتقدین آن حقیقت مقدس مطلق است.

من نیکبخت بوده‌ام که با ذهنی پر تکاپو و کارآمد و با قدرتی برای واضح اندیشیدن و توانایی برای ابراز چنان اندیشه‌هایی زاده شده‌ام.

برای من مایه غرور است که هر چند ساعت شماطه داری دارم اما هیچ گاه آن را کوک نمی‌کنم و ساعت ۶ صبح خود از خواب بیدار می‌شوم، من هنوز به پدرم ثابت می‌کنم که آدم تنبلی نیستم.

اگر پزشکم به من بگوید، بیش از پنج دقیقه زنده نیستم، وقتم را تلف نخواهم کرد، سریعتر تایپ می‌کنم.

منبع
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:32 am

راهنمایی رو حال کردی
من اصلا داداش مهربونی هستم Razz Laughing Laughing
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:36 am

اين رمان نويس انگليسي كيست؟

كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 20fqgkx
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 07, 2008 8:37 am

MajidDiab نوشته است:
راهنمایی رو حال کردی
من اصلا داداش مهربونی هستم Razz Laughing Laughing

داداش مهربون ممنون از راهنمايت Wink
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 14, 2008 3:05 pm

كسي اين خانوم محترم رو نميشناسه؟
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد سبتمبر 14, 2008 4:50 pm

نمی دونم آگاتا کریستی نیست ؟ scratch
خیلی سخته
قیافه اش یه نموره به امیلی برونته میزد lol!
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 15, 2008 1:05 pm

مجید بازم که سوتی دادی drunken
قیافه ش تابلوست کیه lol!
بتهوون نیست scratch
یا شاید هم نیکول کیدمن باشه
lol! lol! lol! lol! lol!

MajidDiab نوشته است:
خیلی سخته
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 15, 2008 1:45 pm

يه چيزي بين بتهون و كيدمن چي ميشه عزيز عمه؟
باريكلا درسته عزيزم حالا چيزي نگو ببينم داداش مجيد ميفهمه يا نه باشه...بذار يه كم راهنماييش كنم.
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 15, 2008 1:47 pm

MajidDiab نوشته است:
خیلی سخته

يه راهنمايي ميكنم توپ يه چيزي تو مايه هاي راهنمايي خودت Laughing : برونته رو درست اومدي ولي اميلي رو نه Laughing
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 15, 2008 5:46 pm

Yasaman نوشته است:
MajidDiab نوشته است:
خیلی سخته

يه راهنمايي ميكنم توپ يه چيزي تو مايه هاي راهنمايي خودت Laughing : برونته رو درست اومدي ولي اميلي رو نه Laughing

شارلوت یا آن
مسئله این است lol!
این خواهرها خیلی شبیه هم هستند
من طبق قانون شیر یا خط می گم شارلوته lol!
اره خودشه شارلوت برونته lol!
Yasaman
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Yasaman

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 16, 2008 1:42 pm

باريكلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

حالا زحمت عكس بعدي رو هم بكش داداشي Wink
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 16, 2008 4:32 pm

شارلوت همونی نبود که جین ایر رو نوشت یا برونته بود scratch
من همیشه شاهکارای این دوتا خواهر رو قاطی می کنم Rolling Eyes
امیدوارم بازم سوتی نداده باشم confused confused

MajidDiab نوشته است:
Yasaman نوشته است:
MajidDiab نوشته است:
خیلی سخته

شارلوت یا آن
مسئله این است lol!
این خواهرها خیلی شبیه هم هستند
من طبق قانون شیر یا خط می گم شارلوته lol!
اره خودشه شارلوت برونته lol!
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 16, 2008 4:52 pm

این خانم هم هموطن شارلوته lol!

كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Agatha_Christie_plaque_-Torre_Abbey_cropped
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 17, 2008 9:03 am

من بگم کیه Laughing
این که تابلوست این خانم همشهری شارلوت برونته ان هستش Shocked
درست گفتم داداشی scratch scratch
lol! lol! lol! lol! lol!

MajidDiab نوشته است:
این خانم هم هموطن شارلوته lol!

كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Agatha_Christie_plaque_-Torre_Abbey_cropped
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 17, 2008 12:08 pm

بابا محبوبه جان
یکم حس خانم مارپلی بگیر
اقایون هم حس هرکول پوارو بگیرند
قشنگ معومه کیه Laughing Laughing
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 17, 2008 12:12 pm

همه کنار محبوبه مارپل اومد Shocked
فکر کنم دوشیزه نیکول کیدمن باشه scratch
درست گفت مجید پوارو Rolling Eyes
lol! lol! lol! lol!

MajidDiab نوشته است:
بابا محبوبه جان
یکم حس خانم مارپلی بگیر
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 17, 2008 2:40 pm

magnoon diab نوشته است:
lol! lol! lol! lol!

MajidDiab نوشته است:
بابا محبوبه جان
یکم حس خانم مارپلی بگیر

Shocked Shocked
نه جنیفر لوپز هست lol!
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

پستعنوان: رد: كيست اين؟ نامش چيست؟   كيست اين؟ نامش چيست؟ - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس سبتمبر 18, 2008 1:33 am

جنیفر لوپز همونی نیست که تو فیلم
تایتانیک با جک بازی کرده هرکول عزیز. Wink

محبوبه مارپل Shocked Shocked

MajidDiab نوشته است:
magnoon diab نوشته است:
lol! lol! lol! lol!

MajidDiab نوشته است:
بابا محبوبه جان
یکم حس خانم مارپلی بگیر