هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

سفرجومونگ به ایران

5 مشترك
نويسندهپيام
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

تعداد پستها : 1601
Registration date : 2008-02-14

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالخميس أغسطس 20, 2009 10:14 pm

عکس و حاشیه های حضور جومونگ در تهران

بازيگر نقش « جومونگ » با توضيح اين كه يكم اكتبر ، روز نظامي در كشور كره و روز تولد اوست گفت : چون در اين روز به دنيا آمدم پدر و مادرم نام « ايل گوك » را براي من انتخاب كردند .

به گزارش ايسنا ، ‌سونگ ايل‌گوك در نشست خبري امروز 27 مرداد ماه در تالار همايش‌هاي صداوسيما با بيان اين كه « جومونگ » در كشور كره نيز واقعا معروف است ادامه داد : تا به حال چند سريال تاريخي مانند « جواهري در قصر » در كره‌جنوبي ساخته شده است ، ولي مانند « جومونگ » با بازتاب مخاطب مواجه نشده است . در واقع « جومونگ » موسس سلسله‌ي گوگوريو است كه همزمان با سلسله هخامنشيان در ايران است . با ساخت اين سريال ، لباس محلي آن زمان با « جومونگ » در يك سريال به نمايش درآمد .

اين بازيگر در پاسخ به اين پرسش كه آيا فيلم‌ها و سريال‌هاي ايراني در كره پخش مي‌شود و آيا به بازي در كنار كدام يك از بازيگران بين‌المللي علاقمند است ؟ اظهار كرد : اكنون متوجه شدم كه سريال « امپراتور دريا » نيز در ايران پخش شده است و از اين بابت خوشحالم. چون اين مجموعه براي من اثر مهمي محسوب مي‌شود . در كره تا به حال سريال‌هاي ايراني پخش نشده است ، ولي چند فيلم سينمايي مانند « بچه‌هاي آسمان » روي آنتن رفته است .

او اضافه كرد : تمام بازيگران ، كارگردانان و هنرمندان ، معلم من هستند ؛ و بايد از آن‌ها بياموزم . بنابراين نمي‌توانم از بين آن‌ها يك فرد را انتخاب كنم و آرزومندم كه بتوانم با همه آن‌ها همكاري كنم .

سونگ در پاسخ به اين پرسش كه آيا نسخه‌ي دوبله شده به فارسي « جومونگ » را ديده است ، گفت : متاسفانه هنوز اين نسخه را نديدم . ولي علاقه‌ي زيادي به ديدن گوينده‌ي نقش « جومونگ » و شنيدن صداي او دارم .

او با اشاره به دوبله « افسانه جومونگ » به زبان چيني اظهار كرد : از طريق يكي از دوستانم متوجه شدم كه اين سريال به زبان چيني دوبله شده است . وقتي آن را ديدم برايم بسيار جالب و در عين حال خنده‌دار بود . البته كيفيت آن به گونه‌اي بود كه چند روز گريه مي‌كردم و نمي‌توانستم بخوابم . البته اميدوارم دوبله‌ي اين سريال به فارسي اين گونه نباشد.

بازيگر سريال « امپراتور بادها » درباره توليد فيلم و سريال در كره گفت : در كره در سال بيش از 100 فيلم و سريال ساخته مي‌شود كه با يكديگر رقابت دارند .

او با بيان اين كه ايران تاريخ و تمدن عظيمي دارد ، اظهار كرد : من به اين مورد اهميت زيادي مي‌دهم . البته ايراني‌ها به داستان‌هاي قهرماني خيلي معروف هستند . « جومونگ » هم داستان يك قهرمان است ، بنابراين بين او و داستان‌هاي ايراني شباهت‌هايي وجود دارد .

سونگ درباره‌ي علت موفقيت سريال « جومونگ » گفت : نكات مختلفي براي موفقيت اين سريال وجود دارد ؛ داستان اين مجموعه يكي از آن‌ها است ؛ همين مساله باعث موفقيت اين مجموعه در ايران و كره شده است.

او اضافه كرد :‌ شنيده‌ام ترافيك تهران سنگين است . البته در كره هم چنين وضعيتي وجود دارد و در زمان پخش سريال « جومونگ » اين ترافيك كاهش مي‌يابد .

اين بازيگر در پاسخ به اين پرسش كه آيا در زمينه تئاتر نيز فعاليت داشته و به كدام يك از رسانه‌هاي سينما،‌تئاتر و تلويزيون علاقه‌ي بيشتري دارد، گفت: متاسفانه فعاليت تئاتري نداشته‌ام. چون من در امتحان تلويزيون شركت كردم. با اين حال واقعا به فعاليت در تئاتر علاقمندم و در كنار سينما و تلويزيون براي من يكي هستند.

او در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به وجود صحنه‌هاي رزمي در سريال افسانه‌اي «جومونگ»، آيا پيش از تصويربرداري تمريناتي در اين زمينه انجام داده است، گفت: رزمي كار نيستم. ولي سه ماه پيش از بازي در اين سريال تمرينات زيادي كردم. به ويژه در زمينه اسب‌سواري؛ به طوري كه تمام صحنه‌هاي اسب‌سواري را خودم بازي كردم.

سونگ در پاسخ به پرسش خبرنگاري درباره اطلاع او از خودكشي پسري به خاطر سوسانو و مرگ پسري چهار ساله گفت: تسليت عرض مي‌كنم كه پسري به خاطر جومونگ و سوسانو خودكشي كرد و براي نخستين بار اين مساله را شنيدم اصلا فكر نمي‌كردم كه ديدن يك مجموعه باعث چنين اتفاقاتي شود. از طرف ديگر خوشحالم چرا كه اين مسائل نشان دهنده شهرت جومونگ و طرفداران زياد او در ايران است.

او اضافه كرد: تمام پسران كره‌يي عاشق سوسانو هستند. بنابراين به نظر مي‌آيد آنان رقباي زيادي دارند.

اين بازيگر در پاسخ به اين پرسش كه آيا از وجود خيابان سئول در تهران و خيابان تهران در سئول آگاهي دارد، گفت: زماني كه ارتباط صميمانه ايران و كره آغاز شد قرار شد در كره خيابان تهران و در ايران خيابان سئول نامگذاري شود البته خيابان تهران معروف‌ترين و گران‌ترين خيابان كشور كره است.

سونگ در پايان اين نشست اظهار كرد: اگر بار ديگر به ايران دعوت شوم حتما به اين كشور سفر مي‌كنم.

به گزارش ايسنا، اين مراسم با حضور اندي كيم مديركل ال جي در ايران، حسين ديلمي رييس هيات مديره گلدايران و حسين تنهايي قائم مقام هيات مديره گلدايران برگزار شد و كيم و تنهايي در ابتداي اين مراسم درباره علت دعوت از سونگ ايل گوك به كشورمان و محصولات اين شركت سخن گفتند .

در حاشيه :

+ قائم مقام هيات مديره گلديران درباره برنامه‌هاي ديگر سونگ در ايران گفت : او قرار است از محك ( موسسه حمايت از بيماري‌هاي سرطاني ) بازديد كند. علاوه بر آن در يكي از مراسم كه با حضور عوامل دوبله‌ي سريال «افسانه جومونگ» برگزار مي‌شود،‌ ترجمه صحبت‌هاي سونگ با صداي عليرضا باشكندي ـ مدير دوبلاژ افسانه جومونگ و گوينده اين نقش ـ به استحضار شركت كنندگان مي‌رسد.

+ گفتني است بازديد سونگ از موزه سينما و ملاقات با برخي هنرمندان كه نيكي كريمي از جمله‌ي آن‌ها است از ديگر برنامه‌هاي اين بازيگر كره‌يي در سفر به ايران است.

+ بيش از 100 عكاس و خبرنگار براي پوشش نشست خبري سونگ ايل گوك به سالن همايش‌هاي صداوسيما آمده بودند.

+ زماني كه سونگ پشت ميز كنفرانس مطبوعاتي قرار گرفت عكاسان او را احاطه كردند. به گونه‌اي كه او قابل رويت نبود.

+ اندي كيم مديركل شركت ال جي در ايران از خبرنگاران پرسيد، جومونگ سنتي را بيشتر مي‌پسنديد يا تيپ به روز او را؟

اندي كيم مديركل شركت ال جي در ايران درباره اين بازيگر كره‌يي و جومونگ گفت:‌ اكنون سونگ و جومونگ به قسمتي از زندگي مردم ايران تبديل شده است. مهم‌تر از آن شخصيت سونگ و سريال جومونگ است كه با اهداف شركت ما هماهنگي زيادي دارد كه از جمله آن طراحي زيبا، تكنولوژي هوشمند و هماهنگي كامل با زندگي مردم است.

او درباره سونگ گفت: او هواداران زيادي در كشورهاي آسيايي دارد. سونگ نوه‌ي يكي از مهم‌ترين ژنرال‌هاي كره‌اي است كه جان خود را براي استقلال ميهن‌اش فدا كرد به همين دليل شخصيت او به عنوان شهروندي نمونه شناخته مي‌شود.

در ادامه تنهايي قائم مقام هيات مديره گلديران گفت: ال‌جي براي تداوم فعاليت‌هاي خود به غير از مسيرهاي مرسومي مانند خدمات و كيفيت مناسب تلاش مي‌كند به نوع ديگري با مردم تعامل داشته باشد. بنابراين حامي مالي محصولات فرهنگي مانند كلاه قرمزي و سروناز در سينما قدس و گروه آرين بوده است. در حال حاضر نيز با توجه به استقبال مردم از سريال افسانه‌اي جومونگ، سونگ را به ايران دعوت كرديم تا با شادي‌ و استقبال مردم از سريال افسانه‌اي جومونگ و اين بازيگر همگام باشيم.

او خبر داد: فيلمي مستند از ابتداي ورود تا خروج سونگ از ايران تهيه و براي همه مشتريان خود ارسال مي‌كنيم و علاقمندان هم مي‌توانند در اين زمينه به سايت گلدايران مراجعه كنند. اميدواريم كه سفر سونگ به ايران همكاري‌هاي بيشتري بين كشور ايران و كره به وجود آورد.

+ از اين بازيگر درباره علاقه خود به ورزش و رنگ‌هاي قرمز و آبي پرسيده شد كه پاسخ داد: عاشق ورزش كردن هستم و در مواقع بيكاري حدود شش ساعت به اين كار مي‌پردازم. از ميان رنگ‌ها هم به آبي علاقمندم و هم قرمز و موقع ورزش يا كاملا آبي مي‌پوشم يا كاملا قرمز. البته رنگ مشكي را هم دوست دارم.

+ اين كنفرانس خبري قرار بود ساعت 14 آغاز شود ولي با يك ساعت و 35 تاخير ساعت 15 و 35 شروع شد كه استقبال مردم از اين هنرمند يكي از دلايل اين تاخير عنوان شد.

+ پشت در تالار همايش‌هاي صداوسيما چند تن از علاقمندان اين بازيگر كره‌اي با در دست داشتن گل‌هايي مشتاقانه انتظار خروج او را از اين مكان مي‌كشيدند اما در نهايت موفق به دادن گل‌ها و گرفتن امضاء نشدند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.kyokushinmatsui.mihanblog.com
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالخميس أغسطس 20, 2009 10:20 pm

سفرجومونگ به ایران 94t6lgoqqf9u933ah72
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالخميس أغسطس 20, 2009 10:25 pm

سفرجومونگ به ایران Qp6ouzjgb8zm5oyix3p0
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالخميس أغسطس 20, 2009 10:27 pm

سفرجومونگ به ایران Krdu7qrybwkapndwovnl
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

تعداد پستها : 7074
Registration date : 2007-12-05

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالجمعة أغسطس 21, 2009 12:13 am

وای خدای جونم منم می خوم برم
از نزدیک ببینمش
نوید جان کجایی عزیزم
بلاخره جومونگ رو واسه ی من آوردی
دستت درد نکنه تا عمر داری از مجازات شدم در امانی
lol! lol! lol! lol! lol!

ممنون میلاد جان دست گلت درد نکنه
flower flower flower flower flower
حسابی خوشحالم کردی خوشحال به حال اونایی که می رن از نزدیک
جومونگ رو می بینن منم می خوام برم می بینمش
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

تعداد پستها : 1395
Registration date : 2007-12-03

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالجمعة أغسطس 21, 2009 11:12 am

مرسی از مطرح کردن این خبر در اینجا.البته فکر کنم بنده اولین نفر ی بودم که این خبرو شنیدم Laughing . به خاطر دخترم. باید اقرار کنم خودم که یک بارم سریال جومونگ ندیدم! Laughing

می خواستم ببینم کسی خبر داره الان کجاست و تا کی ایرانه؟؟ هتل استقلاله ولی نتونستم تماس بگیرم.
دباید از طریق کمپانی ال جی پی گیری کنم نه؟؟چه گرفتارییه نه؟ولی همین جومونگ باعث یک اتفاق خوب برام شد. ازش ممنونم! همین که
اینقدر نظر بچه ی منو به خودش جلب کرده معلومه آدم خوبیه!! به هر حال تو ایران فکر کنم بد جوری غافلگیر شده ها!! خودشم نمی تونست تصور کنه
تو یک کشور دیگه اینقدر الکی طرفدار پیدا کرده.کاشکی خواننده های عربی هم دعوت میتونستند بشن .
flower farao
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:00 pm

خواهش می کنم آنیکا خانم ...

ولی فکر نمی کنم اجازه ملاقات باهاش رو بدن ...
فقط یه کنفرانس خبری داشته ...
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:06 pm

سفرجومونگ به ایران Sg6ov45j5qx4aked7vso
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:13 pm

سفرجومونگ به ایران Npoks40ikuwedowito8
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:18 pm

سفرجومونگ به ایران Vkw2ap5qgzvaa0wy40nt
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:30 pm

محبوبه جان مبارک باشه
بالاخره به مرادت رسیدی Laughing Laughing Laughing
http://www.a-d-w.blogfa.com
Anika
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Anika

تعداد پستها : 1395
Registration date : 2007-12-03

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالسبت أغسطس 22, 2009 7:44 pm

یک دنیا ممنونم آقا میلاد.
بله دیروز یکی از بچه های ناز این فروم زحمت کشیدند و پیگیری کردند و خبر رفتن جومونگ رو بهم دادندو
به هر حال قسمت نبود. البته اینکه این دفعه نتونیم حتی از دور ببینیمش کاملا طبیعی به نظر می رسید ولی چه کنم که مبینا جان با یکی دیگه از دوستای طرفدار جومونگش با اس ام اس قرار گذاشتند که من هر دوشونو ببرم از نزدیک ببیننش! Laughing صدای زنگ موبایل بچه ام از ماهها پیش آهنگ جومونگه!
ولی فکر کنم این سفر آخرش نباشه و شروع ارتباط جدیدی با ایرانیهای طرفدارش باشه
واقعا تو دل خیلی ها جا باز کرده و حتما این ارتباط ارزشمنده و کاملا معنویه.
هنوز مبینا جان ندیده این عکسهارو . به زودی می بینه .
آقا میلاد عزیز همیشه تاپیکهای جالبی می زنن.
به امید سفر بعدی جومونگ (یا سفر ما به کره) و دیدار از ایشون به همراه مبینا جان و غزل جان (دوست مبینا)و محبوبه جان و ... flower farao
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالأحد أغسطس 23, 2009 5:00 am

MajidDiab نوشته است:
محبوبه جان مبارک باشه
بالاخره به مرادت رسیدی Laughing Laughing Laughing

بله اینقدر خوشحالم که حد نداره
می خواستم مرخصی بگیرم برم از نزدیک ببینمش
اما رئیسم نگذاشت
خدا کنه بیاد یزد آخ اگه بیاد یزد چه شود
هر طور شده مرخصی می گیرم
خودم کل یزد رو نشونش میدم
سوغات یزد هم بهش می دم
فقط خدا کنه بیاد یزد
cheers cheers cheers cheers
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

تعداد پستها : 2240
Registration date : 2007-12-04

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالأحد أغسطس 23, 2009 5:28 pm

magnoon diab نوشته است:
از نزدیک ببینمش
نوید جان کجایی عزیزم
lol! lol! lol! lol! lol!

خواهش میکنم محبوبه جان

چه کنیم دیگه ...

برات مرام گذاشتم رفتم آوردمش !!!

چند بار هم به قتل رسیدم البته ... !
http://www.werfriends.blogfa.com
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالإثنين أغسطس 24, 2009 5:06 am

nAvId نوشته است:
magnoon diab نوشته است:
از نزدیک ببینمش
نوید جان کجایی عزیزم
lol! lol! lol! lol! lol!

خواهش میکنم محبوبه جان

چه کنیم دیگه ...

برات مرام گذاشتم رفتم آوردمش !!!

چند بار هم به قتل رسیدم البته ... !

اینکه چند بار به قتل رسیدی
مهم نیست این مهمه که جومونگ رو واسه ی من آوردی
به خاطر این کارت تا اخر عمرت از مجازاتش شدن در امانی جیگر

lol! lol! lol! lol! lol!
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالإثنين أغسطس 24, 2009 9:30 pm

رازهای پیروزی جومونگ

مقدمه:

شاید امسال موفق ترین و پرمخاطب سریال خارجی پخش شده از سیمای جمهوری اسلامی، سریال جومونگ باشد.سریالی که در کنار دهها رقیب داخلی و خارجی ناگاه گوی رقابت را ربود. در ساعتهای قبل از این سریال اغلب شهروندان در تب «جومونگ» هستند تا وقتی این سریال شروع شود و به انتظار بی‌صبرانه آن‌ها پایان دهد. موجی که این سریال ایجاد کرده، به اندازه ای است که اگر هنگام پخش این برنامه به خرید بروید، اغلب فروشنده‌ها را مشغول تماشای این سریال می بینید که از دادن جواب درست به شما طفره می‌روند و یا در محاسبه قیمت چه کم و چه زیاد، اشتباه می‌کنند.حتی در موردی که حالت افراطی و بیمار گونه دارد هفته گذشته کارمندان دادگستری استان اصفهان دادخواست عجیبی را مورد بررسی قرار دادند که طی آن مردی خواستار تغییر نامش به جومونگ شده بود که این مرد میانسال که متاهل و دارای چند فرزند است علاقه زیادی به سریال های تلویزیونی به خصوص افسانه جومونگ دارد و مصرانه خواستار تغییر نامش است.

جومونگ پاسخی کوتاه مدت است به ملتی که ابرمرد اساطیری اش رستم دستان بوده است. جهان امروز ایرانیان نیازمند بازگشت هنرمندانه اساطیری است که ناخودآگاه جمعی ما را به خود جلب نماید که اگر این روایتها ایرانی نباشند، جومونگ، مرد عنکبوتی، بتمن و.... ابرمردان جدید ایران زمین می شوند

صرف نظر از این گونه موارد افراطی، بنا به نظر سنجی رسمی صدا و سیما این سریال با بیش از هشتاد درصد استقبال عمومی ایرانیان روبرو شده است. حال سوال اصلی ان است که چه چیزی سریال جومونگ را برای ایرانیان این گونه برجسته کرده است؟چگونه کره ای ها با پخش این سریال به پیروزی بزرگی در معرفی فرهنگ و تاریخشان به مردم جهان به ویژه ایرانیان رسیده اتد؟ در این نوشتار به بررسی این عوامل ار منظری جدید خواهیم پرداخت..منظر انتخاب شده برای نحلیل نوعی روان شناسی اجتماعی است.

یونگ، ناخودآگاه جمعی و کهن الگو
ما برای تحلیل این پدیده از روش تحلیل یونگ روان شناس نامدار استفاده خواهیم کرد.در ابتدا باید گفت یونگ که بود و چه می گفت؟

کارل گوستاو یونگ – (Carl Gustave Jung)‌روان‌شناس سوئیسی (1875 – 1961م) پس از جدا شدن از استاد خود، زیگموند فروید، (Sigmund Ferud) مطالعات روان شناسی خود را به گونه‌ای دیگر پی گرفت. او تقسیم بندی فروید را که درباره ذهن انجام داده بود، تکمیل کرد. فروید روان یا ذهن انسان را به سه بخش خودآگاه، نیمه‌آگاه و ناخودآگاه تقسیم کرده بود.یونگ که مطالعات خود را بیشتر در بخش ناخودآگاه ذهن متمرکز کرده بود، برای آن دو گونه در نظر گرفت: ناخودآگاه فردی و ناخودآگاه جمعی. به عقیده او ناخودآگاه جمعی میراثی است از دوره‌های نخستین زندگی بشر که در حافظه تاریخی انسان‌ها ثبت شده است و همه مردم در آن سهیم هستند.

مفهوم ناخودآگاه جمعی از آن مفاهیم کلیدی می باشد که فهمش باعث تحول فکری روانشناسی شد. اگر این تئوری را قبول کنیم ، به نتایج جالبی میرسیم : ما خام و به شکل صفحه ای سفید به دنیا نمی آییم.اکثر ما از فداکاری لذت میبریم و از خیانت بدمان می آید و ...

یونگ پس از پرداختن به ناخودآگاه جمعی، اصطلاح آرکی تایپ Archetype یا کهن الگو را به شکل وسیعی در آثار خود به کار برد. به عقیده او کهن الگو، افکار فطری و مادرزادی و تمایل به رفتارهایی است که انسان‌ها بر طبق الگوهای از پیش تعیین شده انجام می‌دهند. به عبارت دیگر، کهن الگوها تصاویر و رسوباتی است که بر اثر تجربه‌های مکرر پدران باستانی به ناخودآگاه بشر راه یافته است. در واقع کهن الگوها محتویات ناخودآگاه جمعی است که در همه انسان‌ها مشابه است.

کهن الگوها در اسطوره‌ها، افسانه‌ها، آیین‌ها و مناسک‌ مذهبی اقوام مختلف، رؤیاها، خیال‌پردازی‌ها و آثار هنری (به ویژه آثار ادبی) نمود پیدا می‌کند.

بخش خودآگاه، همواره کهن الگوها را به صورت نماد درک می‌کند که البته این نمادها در بین همه انسان‌ها مشترک است و از همه آنها مفاهیم مشابهی ادراک می‌شود؛ مثل نبرد خیر و شر یا ظلمت و روشنایی که با نماد جنگ یک قهرمان با موجودات قدرتمندی چون اژدها بروز می‌کند.

کهن الگوها تصاویر و رسوباتی است که بر اثر تجربه‌های مکرر پدران باستانی به ناخودآگاه بشر راه یافته است. در واقع کهن الگوها محتویات ناخودآگاه جمعی است که در همه انسان‌ها مشابه است

اسطوره و کهن الگو
یونگ اسطوره را مهم‌ترین تجلی‌گاه ناخودآگاه جمعی می‌داند .«اساطیر» جمع «اسطوره» است و واژه اسطوره هم معرب واژه یونانی «ایستوریا» (Istoria) که در زبان انگلیسی به صورت هیستوری (History) به معنای تاریخ و استوری (Story) به معنای داستان و خبر درآمده است.در واقع اسطوره حدفاصل تاریخ و داستان است.اسطوره ها روایتگر داستان ایجاد یک ملت بر پایه کهن الگو ها هستند.اسطوره عبارت است از جهان شناختی که یک قوم به منظور تفسیر خود از هستی به کار می بندد .اسطوره سرگذشتی راست و مقدس است که در زمانی ازلی رخ داده و به گونه ای نمادین، تخیلی و وهم انگیز می گوید که چگونه چیزی پدید آمده، هستی دارد، یا از میان خواهد رفت، و در نهایت، اسطوره به شیوه ای تمثیلی کاوشگر هستی است.

.محتویات کهن الگویی اساطیر تمام ملل در برگیرنده داستان هایی شامل پهلوان شجاع در مقابله با نیروهای اهریمنی،زنان نجیب و فرشته خو در مقابل زنان پلید و جادوگر،اهریمن و نیروهای شیطانی،پیرمردان خردمند و دانا،شهر آرمانی و دوران طلایی زندگی بشر و ...می شود.

در این تاریخ نگاری نمادین، کهن الگوها زنده می شوند و به صورت پهلوانان قدرتمند و جوانمرد و نیروهای اهریمنی منفی وپلید متجلی می شوند.محتوای واحد کهن الگویی در اساطیر مختلف ملل باز تولید می شود.اگرچه متناسب با روحیه ملی مردم کشورهای گوناگون ، اساطیر اشکال و انواع مختلفی می یابند ،اما محتوای کهن الگویی آنها به صورت کلی واحد است. مردم تمام جهان نسبت به محتوای کهن الگویی اساطیر هم نوایی نشان می دهند و یکی از راه های جذب مخاطب در محصولات فرهنگی و هنری بهره گیری از کهن الگوها در داستانهای مورد نظر است.

در همین راستا یونگ به دنبال کشف ردپای کهن الگو ها در فرهنگ و هنر معاصر جهان بود. یونگ علاقه ی عجیبی به رمان های عامه پسند و پرفروش و تجارتی مانند داستان های پلیسی شرلوک هولمز داشت. زیرا معتقد بود که این نوع داستان های عامه پسند "کهن الگو"های عوام را، به خالص ترین شکل، بیان کرده است و آن ها را، به بهترین وجه، در خود منعکس نموده است. هدف یونگ، پیدا کردن ردپای این اسطوره های کهن در رمان های پرفروش و عامه پسند روز بود.

فیلمسازان تجارتی، به جای آن که جهان بینی شخصی و فردی خود را بیان کنند، خلقیات و روحیات عامه ی مردم را که از ضمیر ناخودآگاه جمعی سرچشمه می گیرد، بیان می دارند.

روایت جومونگ بازسازی یک اسطوره کره ای
همان گونه که که گفته شد اسطوره روایتگر حدفاصل تاریخ و داستان است و به شروع و آغاز یک ملت در ابتدای تاریخ می پردازد. این سریال تلویزیونی هشتاد قسمتی به آغاز تاریخ کره و ایجاد هویت جمعی این کشور می پردازد که بر محور زندگی پادشاه دانگمیونگ می باشد. پادشاه دانگمیونگ (زاده 58 ق.م. درگذشته 19 ق.م. - پادشاهی 37تا 19قبل از میلاد) یا به طور کامل دانگمیونگ سئونگ وانگ که به اسم زمان تولدش جومونگ نیز معروف است، موسس امپراتوری گوگوریو می‌باشد. گوگوریو در میان سه امپراطوری کره، شمالی‌ترین آنها محسوب می‌شد.اگرچه در طی زمان به جنبه های اساطیری جومونگ افزوده شده است اما واقعیتهای تاریخی موید نقش آفرینی تاریخی او هستند. درلوح سنگی گوانگائتو از او با نام چومووانگ به معنی پادشاه چومو و در دو کتاب تاریخی سامگوک ساگی و سامگوک یوسا از او با نام جومونگ و عنوان گو یاد شده‌است. همچنین در کتاب سامگوک ساگی از او با نام چومونگ یا سانگائی نیز نام برده شده‌است. در سایر نوشته‌های بدست آمده او با نام‌های چومونگ ، جونگمو یا دومو معرفی شده‌است.

افسانه تاسیس گوگوریو برگرفته از متون کهن کره از جمله لوح سنگی گوانگائتو می‌باشد. معروفترین متن شناخته شده با اندکی تغییرات از سامگوک یوسا، سامگوک ساگی و دانگمیونگ سئونگ وانگ پیئون از دانگ گوک ایسانگ گوکجیپ بدست آمده‌است.

اگرچه در طی زمان به جنبه های اساطیری جومونگ افزوده شده است اما واقعیتهای تاریخی موید نقش آفرینی تاریخی او هستند

اما جومونگ صرفا واقغیت تاریخی نداشته و به سرعت ویژگی های کهن الگویی ناخودآگاه جمعی کره ای ها او را یک اسطوره نمادین کرد. بحث‌های مختلفی بر سر آنکه پدر واقعی او چه کسی بوده به وجود آمده‌است، در بعضی از متون کره، جومونگ را پسر هه موسو (به معنی پسر آسمان) و یوها (به معنی دختر خدای رودخانه هابک) توصیف کرده‌اند.ا

روایت فعلی که برمبنای زندگی جومونگ است نیز دارا ویژگی ها و مولفه های کهن الگویی است که درطراحی مجدد داستان تلویزیونی تکرار شده است.به صورت واضح کهن الگوی پهلوان جوانمرد،پادشاه عادل،نبرد خیر و شر،ملت سازی و دوران طلایی شهر آرمانی از نقاط مهمی هستند که دارای مایه های جدی کهن الگویی هستند.هم جنین رقابت های زنانه و پررنگ ساری کهن الگو و نماد بانو سوسانو به عنوان زن فرشته خو در مقابل دسیسه های زنان از دیگر روایتهای کهن الگویی است که به وفور دیده می شود.

ساختار روایت جومونگ با حرکت میان تاریخ و داستان،بازآفرینی کهن الگوی پهلوان شرقی که در ناخودآگاه جمعی مردم ما اهمیت بسیاری دارد و هم چنین طراحی فضاهای روایی نبرد بین خیر وشر به صورت واضح و رقابتهای زنانه در واقع به نیازهای ناخودآگاه جمعی ایرانیان نیازمند به حماسه در دوران مدرن پاسخ می دهد.

نتیجه گیری:

نیاز به اسطوره و روایتهای کهن الگویی یک نیاز جهانی و فرا ملی است.سریال جومونگ ساختاری اساطیری-تاریخی داشته و برمبنای کهن الگوهای مهم مورد علاقه ایرانیان طراحی شده است .الگوی پهلوان جوانمرد از الگوهای مشترک نا خودآگاه جمعی ما است.جومونگ قهرمان این داستان یعنی جومونگ، نمونه کامل از یک بزرگ مرد است که با تمام توانایی ها و قدرتش، به خاطر حفظ منافع هم نوعانش، بر خواسته های درونی خود سرپوش گذاشته و با رعایت جانب احتیاط، رفتارهایی صلح آمیز و به دور از هر گونه خصومت را به نمایش می گذارد. او در غین حال قدرتمند و دلیر است.این کهن الگو دقیقا خلاف تصاویری است که از انسان معاصر در سریالهای ایرانی و خارجی به تصویر کشیده می شود. جومونگ پاسخی کوتاه مدت است به ملتی که ابرمرد اساطیری اش رستم دستان بوده است. جهان امروز ایرانیان نیازمند بازگشت هنرمندانه اساطیری است که ناخودآگاه جمعی ما را به خود جلب نماید که اگر این روایتها ایرانی نباشند، جومونگ، مرد عنکبوتی، بتمن و.... ابرمردان جدید ایران زمین می شوند.

سید حسین زرهانی

سفرجومونگ به ایران Jq5ls5ius7q0xo4vhnw7
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالجمعة أغسطس 28, 2009 9:58 pm

رستم آسوده بخواب ، جومونگ بیدار است.

شبكه یك فیلم هندی می‌دهد، شبكه دو فیلم چینی، شبكه سه فوتبال لیگ برتر اروپا، شبكه چهار تاریخ جنگ جهانی دوم را بررسی می‌كند،شبكه پنج فیلم سینمایی«تروی»و شبكه شش هم درحال تحلیل مسئله تهاجم فرهنگی در كشورهای جهان سوم است.

فكر می‌كنم هیچ كشور در جهان پیدا نمی‌شود كه مانند ایران دارای تمدن و فرهنگ و ادبیات كهن و غنی باشد؛ اما مردمش با فرهنگ كشورهای دیگر بیشتر آشنا هستند. این حرف‌ها تكراری است و من این را می‌دانم‌، اما گاهی لازم است آنقدر این حرف تكراری را تكرار كرد تا یادمان نرود كه كی هستیم و باید چه كسی باشیم!

امروز اگر از كودك‌ و نوجوان و حتی جوان ایرانی پرسیده شود دوست داری "رستم" باشی یا "سهراب" می‌گوید:"آكلیلیس" یا"جومونگ".
امروز اگر از كودك‌ و نوجوان و حتی جوان ایرانی پرسیده شود دوست داری "رستم" باشی یا "سهراب" می‌گوید:"آكلیلیس" یا"جومونگ". و دختران ایرانی هم یا دوست دارند "اوشین" باشند یا بانوی اول دربار "یانگُم". اما چندنفر از دختران ایرانی "گردآفرید" را می‌شناسند. چند زن وجود دارد كه بداند زنان در ساخت «تخت‌جمشید» چقدر سهم داشته‌اند،و در این كاخ بزرگ گاهی به‌ عنوان مسوول و سركارگر فعالیت كرده‌اند. چند زن ایرانی وجود دارد كه بداند زنان در ایران باستان استاد آشپزی و متخصص شناخت گیاهان دارویی بوده‌اند.اصلا زنان و مردان امروز ایران چقدر از آداب و رسوم گذشته‌ی خود آگاه هستند. تحقیق و به‌دست آوردن ‌آمار در این زمینه ‌هیچ چیز جز شرمندگی برای ایرانیان نخواهد داشت. اگر این شرمندگی دو دلیل داشته‌باشد،نباید شك كرد كه یكی‌ از آنها صدا و سیمای ایران است! ‌برای‌پی‌بردن به ‌این نكته بدون ‌ذكر مثال و نمونه و نام ‌و نسبت، تنها كافی است یك هفته پای برنامه‌های تلوزیون بنشینید تا متوجه‌ی این نكته شوید.

در این زمان شاهد خواهید بود كه زنان هندی‌ و چینی و ژاپنی، كره‌ای و غیره با چه شجاعت و حوصله‌ای زندگی خود را از هفت‌خوانِ به‌سلامت عبور می‌دهند؛ و شما خواهید دیدكه جنگجویان یونانی و رومی، چینی و كره‌ای با چه دلاوری از خاك‌ سرزمین ‌خود دفاع می‌كنند. آن‌هم یونان و روم كه بخشی از فرهنك خود را از ایران دارند. یونان و روم كه بخش زیادی از راه و روش‌های جنگی را از ایرانیان آموخته‌اند. اما در این هفته شما هیچ كارتون یا سریال یا فیلمی را نخواهید دید كه به شما بگوید زنان مردان و كودكان در ایران باستان چگونه زیسته‌اند و چه كشیده‌اند كه همین خاك و فرهنگ حال حاضر به ما رسیده است. هیچ برنامه‌ای نخواهید دید كه نامی از شاعران و نویسندگان و ادبیات ایران باستان داشته باشد و بگوید كه شعر دوره مانویان به گونه‌ای شعر آزاد و سپید است و این یعنی ما پیش از اروپاییان شعر سپید داشته‌ایم.

حقیقت در این است كه ما در كنار كوه ایستاده‌ایم،بی آنكه از بزرگی و عظمت آن باخبر باشیم داریم باحسرت به قله‌های كوچك همسایه افتخار می‌كنیم.دست ‌اندركاران ‌صداوسیمای ایران در حالی به دوبله و پخش فیلم‌هایی چون «گادیاتور»،«تروی» و «افسانه جومونگ» دل‌خوش‌اند كه كشورهای دیگر در حال ساختن فیلم درباره ایران باستان ، فرهنگ و تمدن آن دوره‌ و ثبت به نام خودشان هستند. در این‌باره نگاهی به فیلم‌های ساخت روسیه و كشورهای تازه استقلال یافته و نمونه‌هایی كه در آمریكا و اروپا ساخته می‌شود، كوتاهی این نهاد دولتی را نشان می‌دهد!

دختران ایرانی هم یا دوست دارند "اوشین" باشند یا بانوی اول دربار "یانگُم". اما چندنفر از دختران ایرانی "گردآفرید" را می‌شناسند. چند زن وجود دارد كه بداند زنان در ساخت «تخت‌جمشید» چقدر سهم داشته‌اند،و در این كاخ بزرگ گاهی به‌ عنوان مسوول و سركارگر فعالیت كرده‌اند.
البته از سویی با دیدن فیلم «رستم و اسفندیار» و «یوسف و زلیخا» انسان به خودش می‌گوید، همان بهتر كه صدا و سیمای ایران از ساختن فیلم در مورد ایران باستان خود‌داری كند. جنگ رستم و اسفندیار یكی از زیباترین و بزرگ‌ترین منظومه‌های حماسی جهان و به اعتقاد برخی بهترین است. اما با آنچه كه در تلویزیون ایران دیده شد، جز یك داستان سست با بازی‌های سطحی و احساسی چیزی به نمایش در نیامد. حالا در مقابل نگاه كنید به تروی یا گلادیاتور كه به هیچ عنوان از نظر حماسه و داستان در اندازه‌های رستم و اسفندیار در شاهنامه فردوسی نیستند. اما همین داستان‌های معمولی را چنان ساخته‌اند كه مخاطب ایرانی با خود می‌گوید، كاش ما در تاریخ خودمان قهرمانانی با این شجاعت داشتیم.

هیچ چیز بدتر از این نیست كه داشته‌های بزرگ خودت را به فراموشی بسپاری یا به خیال خودت به خاطر خوشایند بعضی‌ها آنها را از تاریخ معاصر ایران حذف كنی، در حالی كه دنیا آنها را می‌شناسند و به آنها با دید‌ه‌ی احترام نگاه می‌كند. هیچ چیز بدتر از این نیست كه تمام قهرمانان مرد و زن یك سرزمین غریبه‌ها باشند و قهرمانان باستانی سرزمینت در خاك خود غریبه!....

چند زن ایرانی وجود دارد كه بداند زنان در ایران باستان استاد آشپزی و متخصص شناخت گیاهان دارویی بوده‌اند.اصلا زنان و مردان امروز ایران چقدر از آداب و رسوم گذشته‌ی خود آگاه هستند. تحقیق و به‌دست آوردن ‌آمار در این زمینه ‌هیچ چیز جز شرمندگی برای ایرانیان نخواهد داشت.
باید گفت:ایران امپراتوری فراموش شده‌ای است كه این روزها خود زنی فرهنگی ناشیانه در تلویزیون آن حال آدم را بد می کنه!

در پایان اعتراف می‌كنم كه این حرف‌ها چیزه تازه‌ای نیست و بسیاری آنها را می دانند و بسیاری نیز گفته‌اند، اما فكر می‌كنم بعضی مسایل تكرارش مانند باران مداوم برای یك سرزمین نیاز است.
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالخميس سبتمبر 03, 2009 10:12 pm

جومونگ مهمان امسال اول مهر

حالا نوبت جومونگ و سوساناست. در روزگار بي‌نماد و نشانه کودکان ايراني خبري از چهره‌هاي ملي نيست. آنها به جاي آنکه قهرمانان اساطيري نياکانشان را بشناسند حاضرند دفتري داشته باشند که به اسپايدرمن مزين باشد.عناصر و شخصيتهاي کارتوني سالهاست که ميهمان لباس و وسايل التحرير دانش آموزان هستند. شخصيت هايي که بسته به شرايط جامعه تغيير مي کنند و جاي خود را به ديگري مي دهند.

غربت اساطير ايراني و ملي و مذهبي در ساختار فکري کودکان ما از کجا و کي و چگونه رقم خورد؟ از دهه سي؟ چهل؟ کسي پاسخ اين سئوال را نمي داند.

در روزگار بي‌نماد و نشانه کودکان ايراني خبري از چهره‌هاي ملي نيست. آنها به جاي آنکه قهرمانان اساطيري نياکانشان را بشناسند حاضرند دفتري داشته باشند که به اسپايدرمن مزين باشد.
کودکان دهه 60

هنوز هم که هنوز است نسل دوم و سوم انقلاب يادشان هست که در دهه 60 شخصيت هايي کارتوني چون تنارديه، ژان وارژان، بوفي، خانواده دکتر ارنست، بچه هاي مدرسه آلپ، واتو واتو، سمباد، پينوکيو و... بنا به زمان پخش کارتون از تلويزيون روي وسايل التحرير دانش آموزان جا خوش مي کرد. دوقلوهاي افسانه اي، خاله ريزه، کلاه قرمزي و...دفتر و مداد و پاک کن، سرمداد، جامدادي، خط کش، برچسب دفتر، کيف و... کودکان و نوجوانان را احاطه کرده بود.

با اين همه براي کودکان بزرگ شده در دهه 60 مهمتر از اين نماد و نشانه ها رهبران 13 ساله شان در جبهه هاي جنگ تحميلي بود و پدراني که براي حفظ وجب وجب خاک اين ديار در خاکريزهاي جنگ سينه را سپر گلوله دشمن کرده بودند. براي کودکان رشد يافته در آن روزها زيستن در شرايط دشوار جنگي و آژير قرمز و تاريکي و موشکباران و ترس و دلهره بمباران موضوعات مهمتري بود تا نماد و نشانه هاي کارتوني.

نگاهي به وسايل التحرير دهه 70

دهه 70 که رسيد. همه به فکر سازندگي بودند. ساختن دوباره وطن ، نماد و نشانه هاي اقتصادي و صنعتي بيشتر طلب مي کرد تا ساختن فرهنگي که سرگردان ميان گذشته غرب زده اش و روحيات و نشانه هاي مذهبي و ايراني گرفتار آمده بود.

شايد به همين خاطر بود که کودکان پرورش يافته در اين ايام ، شخصيت ها و نمادهاي ديگري را برگزيدند. شخصيتهايي که کودکان و نوجوانان ماه ها با آنها همذات پنداري کرده اند و آنها را از تلويزيون ديده بودند. البته امکان خريد اين وسايل لوکس براي همه دانش آموزان فراهم نبود و تنها عده اي امکان دسترسي و خريد آن را داشتند.

اکثر مردم طي آن دو دهه وسايل التحرير فرزندانشان را از وزرات بازرگاني که در تعاوني ها و فروشگاههاي زنجيره اي عرضه مي شد، تهيه مي کردند. دفتر و خودکاراي ساده اي که هيچ جذابيتي را نداشت.دفترهاي ساده در انواع 40 برگ، 60 برگ، 100 برگ، 200 برگ که بوي کاغذ تازه شان حس شادي همراه با اضطراب شبهاي طولاني مشق شب نوشتن را به آنها منتقل مي کرد و مدادها و تراشهاي شمشير نشان و گُلي، جامدادي هاي پارچه اي يا آهنربايي، کيفهاي قفلي ساده در رنگهاي قهوه اي يا مشکي و سورمه اي از شاخص وسايل التحرير دانش آموزان آن دوران بودند.

وسايل التحرير به مثابه يک رسانه است که حاوي پيامهايي هستند که در آن مستترند و بايد در مورد آن حساس بود.

وسايل التحرير دهه 80

در دهه اخير اما وسايل التحرير دانش آموزان شکل جديدي به خود گرفته است. نقش کارتونها، سريالهاي خارجي و بازيهاي رايانه اي بر توليد اين محصولات فرهنگي بي بديل است. به طوري که تمام وسايل التحرير موجود در بازار را شخصيتهاي کارتون هاي غربي و آسياي جنوب شرقي تشکيل مي دهند.

يک سال شرک، سال ديگر اسپايدرمن، امسال هم جومونگ، سوسانو، وال، دسپرورکس و بالت و آپ شخصيت هايي که حتي کارتون برخي از آنها هنوز رسما وارد کشور نشده اند و برخي همچون آپ هنوز روي پرده سينماهاي اروپاست. با گشتي بر بازار تهران مي توانيد انواع و اقسام طرح هاي اين کارتونها و سريالها را بر روي وسايل التحرير دانش آموزان ببينيد. طرحهايي که در رنگها و سبکهاي مختلف و با کيفيت بسيار بالا روي وسايل التحرير دانش آموزان حک شده است.

اردشير انتظاري رئيس مرکز مطالعات آسيا و اقيانوسيه درباره اشاعه اين محصولات در بين دانش آموزان گفت: به نظر من وسايل التحرير به مثابه يک رسانه است که حاوي پيامهايي هستند که در آن مستترند و بايد در مورد آن حساس بود.

وي افزود: به همين دليل سازمان هاي مسئول همچون آموزش و پرورش ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت بازرگاني بايد اين محصولات را مديريت کنند و بر آن کنترل داشته باشند. يا بايد به شکل سلبي با اين محصولات برخورد کنيم و محدوديتهاي قانوني را اعمال کرده و آنها را از بازار جمع کنيم و يا به شکل ايجابي برخورد کرده و شخصيت سازي بومي براي جايگزين کرده داشته باشيم. که مورد دوم موثر تر است.

انتظاري تصريح کرد: اينکه هر از چندگاهي شخصيتي خارج از مرزهاي ما وارد دنياي مجازي مي شود و مورد استقبال قرار گرفته و روي وسايل التحرير حک مي شود نشان مي دهد که ما در نظام هنري خود با ضعف شديدي مواجه هستيم .

به هرحال امروز اسپايدرمن، شرک، جومونگ و بالت و وال و...همچون طوقي برگردن دانش آموزان ما افتاده اند و فرصت چنداني براي زندگي با شخصيتهاي نه چندان جذاب بومي همچون دارا و سارا نمي دهند.

با شروع شهريور ماه کم کم خريد لوازم التحرير در خانواده ها شروع مي شود بهتر است در کنار فرزندانمان بکوشيم سليقه و خواست آن ها را به دست توليد کننده هاي لوازم التحرير نسپاريم و با فرهنگ سازي صحيح در خانواده جومونگ براي کودکانمان تنها يک سريال معمولي باشد نه يک قهرمان افسانه اي.

منبع :جام جم آنلاين - با تغيير

تنظيم براي تبيان :داوودي

سفرجومونگ به ایران Q653cntozyxqtew8jbgl
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 16, 2009 12:07 am

جانشین جومونگ به شبکه سه می آید.

«امپراتور بادها» را كانگ ايل سو سال 2008 در 36 قسمت ساخته است. در اين سريال سونگ ايل گوك، بازيگر سريال «افسانه جومونگ» و «امپراتور دريا» در نقش شاهزاده موهيول، چوي جانگ ون (شاهزاده يئون)، پارك‌ گان هيونگ (دوجين) و جانگ جين يانگ (پادشاه يوري) بازي مي‌كنند.
سريال «امپراتور بادها» مراحل پاياني ترجمه را به سفارش شبكه 3 سيما پشت سر مي‌گذارد و قسمت‌هاي جديد مجموعه «هشدار براي كبرا 11» شبكه تهران نيز طي يكي دو هفته آينده آماده پخش مي‌شود.

به گزارش ايسنا، ترجمه سريال كره‌اي «امپراتور بادها» تا پايان ماه مبارك رمضان به اتمام مي‌رسد. اين سريال اكنون وارد مراحل آماده‌سازي براي دوبله و پخش شده است.

«امپراتور بادها» را كانگ ايل سو سال 2008 در 36 قسمت ساخته است. در اين سريال سونگ ايل گوك، بازيگر سريال «افسانه جومونگ» و «امپراتور دريا» در نقش شاهزاده موهيول، چوي جانگ ون (شاهزاده يئون)، پارك‌ گان هيونگ (دوجين) و جانگ جين يانگ (پادشاه يوري) بازي مي‌كنند.

«امپراتور بادها» محصول شبكه KBS است و برنده 4 جايزه از اين شبكه شده است كه از جمله آنها مي‌توان به جايزه بهترين بازيگر مرد براي سونگ ايل گوك اشاره كرد.

«امپراتور بادها» درباره زندگي نوه جومونگ (موهيول) است كه از بدو تولد، سرنوشت عجيبي پيدا مي‌كند.گفتني است؛ قسمت‌هاي جديد «هشدار براي كبرا 11» در حالي يكي دو هفته آينده روي آنتن مي‌رود كه به دليل طولاني شدن فرآيند خريد و آماده‌سازي اين مجموعه، مدتي اين سريال آلماني تكراري پخش مي‌شود.ناصر طهماسب، مدير دوبلاژ «هشدار براي كبرا 11» است و جلال مقامي، ژرژ پطرسي، سعيد مظفري، كيكاووس ياكيده، وحيد منوچهري و افشين زينوري به جاي نقش‌هاي اصلي آن در مقاطع مختلف پخش اين سريال گويندگي كرده‌اند.
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 18, 2009 11:13 pm

چه کسی از شهید حسن باقری قوی تر است ؟

جومونگ یا شهید باقری ؟!

سفرجومونگ به ایران Nyjk6ojhmze44k0v0pbb

قطعا جواب کودکانی که این روزها با خانواده خود، هفته‌ای دو شب پای تلوزیون می‌نشینند و این سریال کره‌ای را دنبال می‌کنند، «جومونگ است» و ولاغیر.

شخصیت جومونگ در این سریال به قدری قوی و دارای محاسن فراوان اخلاقی فردی و اجتماعی است که هر بیننده‌ای را در هر رده سنی‌ به خود جذب می‌کند؛ جومونگی که افسانه‌ای بیش نیست. شاید توضیح و تفسیر نام جومونگ در صفحات افسانه‌های تاریخ کشور کره چند سطری بیشتر نباشد، اما به بهترین نحو ممکن حدود 90 ساعت برای اوشخصیت‌پردازی کرده‌اند و این جومونگ نه فقط برای کره‌ای‌ها، بلکه برای بسیاری از مردم دنیا یکی از دوست داشتنی‌ترین چهره‌ها شده است و این یعنی کره‌ای‌ها الگو معرفی کرده‌اند و چیزی برای عرضه کردن دارند.

در سریال‌های قبلی آنها «یانگوم» نمونه یک بانوی کامل نشان داده شد و امروز هم جومونگ جوانی است، کامل در تمام زمینه‌ها که فوق العاده آرمان‌گراست.

این روزها اگر به برادر یا خواهر کوچکتر خود بگوییم جومونگ کیست؟ چه جوابی به ما می‌دهد؟ جومونگ در ذهن او یک اسطوره است. در طرف دیگر ماجرا اگر بگوییم مثلا شهید حسن باقری را می‌شناسی یا نه؟ گیج می‌شود و منگ می‌ماند. البته تقصیری هم ندارد. او هیچ ذهنیتی از امثال شهید باقری در ذهن خود ندارد.جومونگ یک افسانه است و حسن باقری سند واقعی دفاع مقدس شیخ بهایی را هم نمی‌شناسد. از ابوعلی سینا هم فقط چند خطی در کتاب‌های

درسی خوانده است. شهید همت و چمران تداعی کننده سرعت بالای اتوموبیل‌ها در اتوبان‌های نام گذاری شده به نام این شهیدان است. نام‌هایی که بعضی ازآن‌ها سرنوشت تاریخ را تغییر داده اند و زیبایی‌های بسیاری را در عالم حقیقت و نه در افسانه‌ها خلق کرده اند.

حیف که این همه اسطوره داریم و نمی‌توانیم آنها را معرفی کنیم ...

سردار شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی)

سفرجومونگ به ایران Uvjmx6kii2nzipsdwym

تحصیلات دانشگاهی و فعالیت های جانبی:

وی در فروردین سال 1358 به رغم آنكه دارای دیپلم ریاضی اخذ شده از قبل از انقلاب بود تصمیم گرفت استعداد خود را در زمینه رشته تحصیلی علوم انسانی نیز محك بزند ، لذا پس از طی دو هفته مطالعه جدی در امتحانات نهایی سال چهارم متوسطه رشته فوق شركت جست و موفق به دریافت دیپلم علوم انسانی گردید و بلافاصله در كنكور سراسری همان سال شركت كرده و نهایتاً موفق به اخذ قبولی با رتبه 104 در رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران گردید.

اینك غلامحسین فعالیتهای متعددی را دنبال می كرد و از زمان بیشترین بهره را می جست تا به تبعیت از فرامین حضرت امام (ره) كه نیاز به حضور جوانان مسئول و متعهد و انقلابی را در صحنه های مختلف انقلاب و فعالیتهای اجتماعی ضروری تشخیص می دادند ، بتواند ضمن رضای پروردگار بر فرمان امام و رهبر انقلاب نیز گردن نهد.

فعالیتهای متفرقه و متراكمی مثل حضور در كمیته انقلاب ، جهاد سازندگی ، عضویت در سپاه ، خبرنگاری در روزنامه جمهوری اسلامی و اینك توفیق قبولی و شروع تحصیل دانشگاهی در رشته حقوق قضایی بخوبی حساسیت و مسئولیت پذیری او را نسبت به حضور در نقشهای مختلف عرصه های سیاسی ـ علمی و سازندگی اندیشه و آبادانی و عمران مناطق محروم البته در حد وسعت و توانایی او به خوبی گویا و شاهد است.

وی حتی از فعالیتهای فرهنگی ـ مذهبی و سیاسی در صحنه مسجد محل و اشاعه فرهنگ انسان ساز اسلام در سطح دبیرستانی كه در دوره تحصیل از بانیان تأسیس كتابخانه آن بود دریغ نداشت زیرا می دانست نوجوانان تا چه اندازه نیاز دارند از غفلت دینی و وسوسه های دروغین سیاسی به دور باشند و سره را از ناسره در مسیر پیشبرد انقلاب تشخیص دهند.

تنوع و تعدد فعالیتهای مختلف سیاسی و فرهنگی روز به روز بر انجام انسجام فكری او و زایش و رشد نهال خود باوری، امید به توفیقات حتمی بیشتر در آینده ، ارزیابی درست از مسائل پیرامونی كه گاه با شیطنتهای بر خواسته از نیات پلید اجانب دشمن و گروهكهای منافق و ملحد برآن چهره ای به ظاهر واقعی می بخشید ، كمك كرده و به او نوعی دور اندیشی و بزرگ اندیشی واقع بینانه می داد ضمن آنكه او را از مسائل كوچك و پیش پا افتاده نیز غافل نمی ساخت .

همكاری با كمیته انقلاب اسلامی به او بینشی داده بود كه بخوبی می توانست در مسیر دفع مضرات وارده از سوی منافقین و دشمنان انقلاب كه اگر چه همزبان بودند ولی هم دل و هم نیت با شیطان بزرگ و اذنابش بودند به منظور استحاله انقلاب اسلامی به نفع امریكای جنایتكار ، استفاده كند . ( بینش مكتبی ) .

فعالیتهای متفرقه در جهاد سازندگی به او دركی مبنی بر این داده بود كه تنها به دست توانای جوانان دلسوز و مرید اسلام و انقلاب و امام ( ره ) می توان تمام سختیها را به جان خرید و در آبادانی و عمران كشور حضوری هر چند كمرنگ دارد ( بینش محرومیت زدایی ).

كار خبرنگاری در روزنامه جمهوری اسلامی آنچنان برداشت و ارزیابی از موقعیت و مقتضای كنونی آن زمان انقلاب ، ایران ، منطقه ، جهان و در یك كلام اطلاع از نبات دوستان و دشمنان ایران انقلابی به او بخشیده بود كه با كنجكاوی هر چه بیشتر به نوعی در غالب كار خبرنگاری تحركات و رایزنیهای شیطان بزرگ و هم پیمانانش را كه چشم دیدن ایران انقلابی را نداشته و هر لحظه امید به اضمحلال موقعیت جدید آن را داشتند دنبال می كرد ( بینش سیاسی ) .

اشتغال در واحد اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی او را از نزدیك با راز و رمز دشمنی های امریكای شیطان صفت و ایادی داخلیش همچون گروهكهای زبون و اسلام ستیز و تحریك عراق توسط آن آشنا ساخت و هر لحظه ضریب در اختیار داشتن اطلاعات دقیق و خنثی نمودن توطئه های آنها را با پیروی از تدابیر سیاسی ـ نظامی منسجم و واحد افزایش می داد ( بینش نظامی ) .

فعالیتهای محدودتر در محیط و فضای مسجد محل و مدرسه زمان تحصیل كه معطوف بر نوجوانان نیازمند به كسب علم، و آگاهی از ترفندهای دشمن و شناخت هر چه بیشتر دوست از دشمن بود ، غلامحسین را امیدوار ساخت كه می توان این خواسته امام ( ره ) را جامه عمل بپوشاند كه در روزگاری نه چندان دور ارتش بیست میلیونی مورد نظر ایشان رنگ تحقق و عینیت به خود بگیرد و انسجام و وحدت ملی كه به فرمان امام ( ره ) از سوی تك تك دلسوختگان انقلاب خطاب به مردم درد مند حركت رو به جلویی را پدید آورده بود نضج یابد ( اطاعت از امر ولایت ) .

و در نهایت تحصیل در دانشگاه و حضور در میان دانشجویان ، اساتید و دانشگاهیان كه قشر روشنفكر جامعه تلقی می شدند و هر روز در كشاكش میان راه ثواب از خطای فضای سیاسی ـ فرهنگی دانشگاه كژدار و مریض به جناحها و دسته های مختلف حق یا ناحق ملحق شده و در چالش انتخاب بودند ، او را بصیر ساخت كه باید بر دانش و بینش مذهبی او مكتبی خود بیش از گذشته بیافزاید تا به این طریق كمكی باشد در راه شناخت واقعی تر روشنفكرانماها از روشنفكران دانشگاهی و ایجاد نوعی مصونیت و صیانت دانشجویان سر در گم در پیروزی بر چالشها و ابهامات پیرامون ایشان تا هر چه بیشتر در جو دانشگاه بتواند مسلط و حساب شده جلوی هر گونه خبط و خطای احتمالی و عمدی از سوی گروهكها را گرفته و از فرصتهای ممكنه در راستای جلوگیری از تحریف انقلاب و اندیشمندان آن به دست این جرثومه های فساد و گول خوردگان غرب زده بگیرد ( بینش سیاسی در بعد دانشگاه و قشر دانشگاهی ).

به هر طریق غلامحسین افشردی با نام مستعار « حسن باقری » در فاصله یك سال و نیم از گذشت پیروزی انقلاب تا شروع جنگ تحمیلی موقعیتهای گوناگونی را از نزدیك تجربه كرد و به دلیل اجتناب ناپذیر بودن نوع روابطش با محیط های مختلف مطبوعاتی ، امنیتی ، نظامی ، دانشگاهی ، و محله ای و امثال آنها و اطلاع یافتن از اخبار پیرامونی به ویژه در زمینه های مطبوعات داخلی ایران مثل واقعه شكست خورده طبس ، نوژه ، كردستان و درگیریهای تجزیه طلبانه به اصطلاح خلقی در گوشه گوشه مملكت ، و منطقه ای نظیر حمله نظامی شوروی به افغانستان ، تحریكات و تحركات امریكا در منطقه خلیج فارس به ویژه در منطقه خاور میانه و عراق به درك بسیار خوب و بالاتری از مقتضای كنونی آن زمان رسید ، به طوری كه شروع به تحلیل چرایی شرایط موجود و چگونگی برخورد با حصار های پدید آمده توسط دشمن نسبت به نظام جمهوری اسلامی در غالب مقالات ، تحلیلهای مطبوعاتی ، تشریح وضع انقلاب و دشمنان آن و احتمال دگرگونی ها و درگیریهای نظامی پیدا وپنهان آینده نسبت به ایران نمود ، اما همچنان در جریان موج عظیم تمامی دلسوختگان و فعالان انقلاب چهره ای همچنان گمنام به نظر می رسید كه مثل همه درد انقلاب دارد و وحدت ملی مردم و پیروی از ولی فقیه را بعنوان رمز موفققیت و نجات مملكت از دست بیگانگان بر می شمرد.

در شهریور ماه 1359 وی به دعوت سازمان « امل » لبنان بعنوان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار از آن منطقه و اردن به مدت 15 روز به كشور های مذكور مسافرت نموده و گزارش و ارزیابی تحلیلی خود را از اوضاع نا به سامان مسلمانان آن مناطق تهیه نمود كه در روزنامه جمهوری اسلامی به چاپ رسید .
MILAD
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MILAD

سفرجومونگ به ایران Empty
پستعنوان: رد: سفرجومونگ به ایران   سفرجومونگ به ایران Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 18, 2009 11:20 pm

راستی روز عید فطر قرار تلویزیون یه مصاحبه ضبط شده از جومونگ رو پخش کنه ...

شبکه 3 ... اما ساعت دقیقشو نمی دونم ... فکر کنم تو برنامه ماه عسل ...
مال زمانیه که ایران بود ....

من شنیدم 8 میلیارد خرج کردن تا بیارنش ایران ... Shocked

جدا ارزششو داره ؟؟؟!!!

سفرجومونگ به ایران
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-