هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال

4 مشترك
نويسندهپيام
aram
رهگذر
رهگذر

تعداد پستها : 4
Registration date : 2010-05-05

صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال Empty
پستعنوان: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال Icon_minitimeالأحد مايو 16, 2010 5:33 am

[right] با سلام سوال ابتدایی و پایه : آیا در لهجه هم 14 صیغه داریم ؟ تلفظ آنها چطور است ؟ آیا در اسمها هم لهجه وجود دارد مثلا کلمات : رجل - شارع - مستشفی - سیارة - تلفاز - السجادة و .....
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Jany
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
Jany

تعداد پستها : 2939
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال Icon_minitimeالأحد مايو 16, 2010 4:04 pm

بازم سلام...
بذار یه توضیح کوچولو در مورد این فروم بدم و اینکه بچه های اینجا به جز یه تعداد معدودی که
فعلا غایبن هیچ کدوم متخصص زبان عربی نیستن...ما همه عربی رو در حد اهنگ و تماشای فیلم بلدیم
یه کم بیشتر و یا کمتر..پس نمیتونیم خیلی دقیق کمکت کنیم ولی تا اون جايی که حافظه من یاری میکنه
و یادم میاد صیغه ها توی لهجه هم حذف نمیشن...ولی به صورت اون کتابی هم ادا نمیشن..
مثلا داریم بدی بدک بدوا بدنا...حالا کامل یادم نيست...و متاسفم که خیلی بیشتر و بهتر نمیتونم کمکت کنم
magnoon diab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
magnoon diab

تعداد پستها : 7074
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال Icon_minitimeالخميس مايو 20, 2010 2:27 pm

خوب جونم واسه ت بگه من تو عربی یه کم خنگ هستم
یه کم چه عرض کنم خیلی خنگ هستم همین مرجان خوبه
استاد عربیه geek
mona
میزبان
میزبان
mona

تعداد پستها : 201
Registration date : 2008-01-31

پستعنوان: رد: صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال   صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال Icon_minitimeالجمعة فبراير 11, 2011 10:07 am

aram نوشته است:
[right] با سلام سوال ابتدایی و پایه : آیا در لهجه هم 14 صیغه داریم ؟ تلفظ آنها چطور است ؟ آیا در اسمها هم لهجه وجود دارد مثلا کلمات : رجل - شارع - مستشفی - سیارة - تلفاز - السجادة و .....

سلام
بله 14 صیغه ای که در کتابهای مدرسه خوندیم در لهجه کاملا متفاوت هست در مورد کلمه ها هم همینطور
مثلا در مورد فعل یقولون اگه بخوام در لهجه لبنانی بگم اینطوری میشه:

بیقولون ..................> بیقولوا(جمع)
یعنی اولش یه ب اضافه میشه و ن هم از آخرش حذف میشه و ق هم "ء" تلفظ میشه.bi oo loo
Wink Wink Wink Wink
http://www.nawalelzoghbi.blogfa.com

صرف 14 صیغه فعل عربی در لهجه با مثال
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-