هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر

+11
yasamiin
amin
بهاره
hobbelma7boob's brother
Ali
الهام
MajidDiab
meysam-r
دلارام
SaSaN
nAvId
15 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  الصفحة التالية
نويسندهپيام
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

تعداد پستها : 2240
Registration date : 2007-12-04

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Empty
پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 6:37 am

hobbelma7boob's brother نوشته است:
سلام. ماشاا... به همتون. همه تو اینجا یه پا مهندس هستن ما خبر نداشتیم Smile lol! . ما رشتمون کامپیوتر فکر می کردیم که فقط خودمون این چیزارو می دونیم ولی نه انگار همه ماشاا.. بلد هستن. البته واقعیتش من رشتم کامپیوتر هست ولی تو کار برنامه نویسی هستم Very Happy ولی خب راجب چیزای دیگه ی کامپیوتر خودم مطالعه کردم. خب البته من نمی خوام بی احترامی کنم به دوستانی که این اطلاعات رو نوشتن ولی می خواستم بگم که اگر راجب رجیستر کردن سوالی دارید من در خدمت هستم. برای مثال شما نمی دونم دیدید یا خیر اگر توی بعضی از کافی نت ها برید شما رو محدود کردن باری مثال تو Control panel نمی تونید برید تو Run نمی تونید برید وووو................ این کار هارو همش رو از رجیستری انجام دادن که البته اگر دوستان خوبم توضیحاتی در این باره نداده باشن ، اگر دوست داشتید بگید تا من مراحل انجام این کار هارو براتون بگم البته باز هم با اجازه ی تمام دوستانی که این اطلاعات خوب رو در اختیارمون گذاشتن مثل آقا نوید و سایر دوستان Smile

خواهش میکنم علی آقا ...

والا اینجا مال من نیست که اختیارش دست من باشه ... Smile

اتفاقا من هم دارم نرم افزار میخونم ... ولی فکر نکنم برنامه نویسی رو کسی نیاز داشته باشه اینجا ...
من هم خودم برنامه نویسی میخونم ...
و در مورد رجیستری هم ... گفته بودم ...
من خوشحال میشم شما هم کمک کنین ... واقعا خوشحال میشم ...
اینجا یه تاپیک کامل بشه ...

علی آقا ... بسم الله ...
رجیستری و شما ...

Smile
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.werfriends.blogfa.com
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 6:47 am

Diskeeper 2008 Premier 12.0.758.0

فایل های موجود بر روی هارد دیسک بتدریج و در هنگام کار با آنها تکه تکه میشوند و در نواحی مختلف هارد دیسک پراکنده میشوند، در هنگام اجرا باید تمامی قسمت های فایل به هم متصل شده و به حافظه بارگذاری شود، هرچه فایل ها بیشتر تکه تکه شوند مدت زمان پیدا کردن و بارگذاری آنها به حافظه بیشتر میشود و همین امر باعث کندی سرعت کامپیوتر میشود، Diskeeper با یکپارچه سازی فایل های پراکنده به طرز عجیبی سرعت کامپیوتر را افزایش میدهد. این نرم افزار نسبت به ابزار Defragmentation خود ویندوز بسیار عالی و سریعتر عمل میکند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Diskeeper 2008 Premier 12.0.758.0:
- سرعت بسیار بالای عملیات Defrag با استفاده از تکنولوژی هوشمند I/O
- توانایی یکپارچه سازی حتی با وجود 1% فضای خالی روی دیسک
- قابلیت تفرق زدایی هارد دیسک در بدترین شرایط (توانایی راهبری میلیون ها قطعه جدا افتاده)
- مجهز به بخش FragShield برای جلوگیری از ایجاد Fragment در فایلهای اصلی سیستم
- زمانبندی هوشمند و آسان برای انجام عملیات Defrag به صورت دوره ای
- تعمیر بخشهای آسیب دیده پس از عملیات Defrag
- سازگار با ویندوز ویستا
- و ...

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Diskeeper%202008%20Premier%2012.0.758.0

دانلود با حجم ۲۵.۳ مگابایت

پسورد : www.kamyabonline.com

منبع : سایت کمیاب آنلاین
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 7:04 am

پاک کردن فایل های اضافه CCleaner v1.31.325

این برنامه فایلهای موقت و بدون استفاده که ممکن است هنگام گشت و گذار در اینترنت و یا کار با سیستم بر روی سیستم شما ذخیره می شود را از بین می برد. این فایلها را پاک می کند:
اینترنت اکسپلورر: فایلهای موقت , هیستوری آدرس ها, کوکی ها و فایلهای index.dat
فایر فاکس: فایلهی موقت, هیستوری آدرس ها, کوکی ها , هیستوری دانلود ها
و همچنین فایلهای بلا استفاده سطل آشغال , رد پای اسنادی که جدیدا باز شده یا همون Recent Document, فایلهای موقت مورد استفاده این برنامه ها: : Opera, Media Player,Google Toolbar, Netscape, MS Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip و خیلی برنامه های دیگر.
با پاک کردن این فایلها سرعت کلی سیستم شما افزایش خواهد یافت.

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 1zb88so

دانلود نرم افزار با حجم ۱ مگابایت همراه با کرک

nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 7:14 am

Alcohol 120% 1.9.6.5403

alcohol معناي جديدي به دنياي مالتي مديا و برنامه هاي Backup گيري از CD و DVD بخشيد و بي شک بهترين برنامه در اين زمينه مي باشد.
alcohol120% يک برنامه شبيه ساز و کپي کننده انواع CD و DVD مي باشد که به وسيله آن مي توانيد CD/DVD هاي مهم خود را به صورت image بر روي هارد ذخيره کرده و با سرعت 200X اجرا کنيد. همچنين قادر خواهيد بود تا 31 درايور مجازي براي اجراي image هاي خود بسازيد. اين نرم افزار از اکثر فرمت هاي رايج image از قبيل BWA ، BWT ، CDI ، ISO ، CUE ، BIN ، CCD ، MDS , ... پشتيباني مي کند.

قابلیت های نرم افزار :

- تکثیر و Back-up گیری سریع انواع CD/DVD های Game/Software/Movie
- فابلیت Image گرفتن و اجرای آنها از روی هارد دیسک به منظور جلوگیری از خرابی CD/DVD های Orginal
- سازگار با ویندوز ویستا 32 بیتی و 64 بیتی
- آپدیت سریع و آسان

جديدترين تغييرات صورت گرفته در اين نسخه :
- افزايش حافظه بافر از 128 به 256 .
- پشتيباني از Format هاي جديد ايميج iszو b5t b6t .
- بهبود عمليات خواندن CD/DVD.
- بهبود عمليات رايت CD/DVD .
- سازگاري بيشتر با ويندوز Vista.
- برطرف کردن باگ هاي نسخه قبلي نرم افزار.
- پشتيباني از زبانهاي بيشتر.
و ...

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Alcohol%20120

دانلود نرم افزار با حجم ۸.۵ مگابایت

nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 7:35 am

نرم افزارهای زیادی وجود دارن که همه کاره هستن و همه کارهای مورد نیاز برای افزایش سرعت سیستمتون رو یه جا انجام میدن ... از جمله اونها ، ایناهیی هستن که اینجا میارم ...

TuneUp Utilities 2008 7.0.7991

یك مجموعه نرم ‌افزاری همه ‌فن‌حریف و تمام و كمال برای افزایش سرعت، امنیت و قدرت كامپیوتر ! تعداد كارهای مفیدی كه این نرم ‌افزار انجام می‌دهد در كنار داشبورد زیبا و خوش‌دستی كه دارد، شما را وادار به دانلود جدیدترین روایت آن خواهد كرد. برای آن‌كه حرف كامپیوتران را باور كنید چند مورد از این كارها را ذكر می‌كنیم : پاك‌سازی هارد از فایل‌های زاید و بی‌استفاده ، حذف كلید‌های خراب یا بی ‌استفاده‌ محضرخانه‌ ویندوز، توانایی كامل كنترل و ویرایش محضرخانه ویندوز، تغییر خودكار و زمان‌بندی شده‌ كاغذدیواری ‌ها ، تغییر تم و شكلك‌ های ویندوز مطابق با میل و سلیقه شما، تغییر صفحات بوت و خوش ‌آمد گویی ویندوز، افزایش سرعت اینترنت از نوع تلفنی و پرسرعت ، بهینه سازی حافظه و توان سیستم در جهت نوع كاری كه با كامپیوترتان انجام می‌دهید و كنترل نوع و تعداد برنامه‌هایی كه با روشن شدن كامپیوتر باز می‌شوند و ...

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 TuneUp%20Utilities%202008%207.0.7991

دانلود با حجم ۱۳ مگابایت

nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 7:42 am

System Mechanic 7.5.4.3 Professional

نرم افزار System Mechanic ابزاریست قدرتمند و همه كاره كه با تمیز نمودن سیستم و رفع اكثر مشكلات و خطاهای موجود در آن سرعت اجرایی و كارایی ویندوز را افزایش داده وبه بهترین روش های ممكن از ویندوز شما نگهداری می كند. این نرم افزار یكی از قدرتمند ترین نرم افزارهای بهینه ساز ویندوز بشمار می رود كه معمولا در سایت های اینترنتی دانشگاه ها مراكز دولتی و غیره از آن جهت پاكسازی و بهینه سازی كامپیوترهای مشكل دار استفاده می كنند.

قابلیت های كلیدی این ابزار عبارتند از:
- بهینه سازی و افزایش سرعت سیستم با انجام عملیات سریع دفراگمنت بروی هارد دسیك (حتی قبل از شروع ویندوز).
- جلوگیری از نفوذ ویروس، كرم، تروجان و جاسوس افزارها به سیستم شما.
- جلوگیری از نفوذ هكر ها به سیستم با استفاده از آخرین تكنولوژی های حفاظتی.
- بازیابی اطلاعات پاك/Delete شده شما از جمله فایلهای متنی، عكس، ایمیل ها و... از هارد درایو ،فلاپی درایو، zip drives digital cameras، MP3 players و USB drives
- امكان پاك نمودن دسته جمعی اطلاعات روی هارد یا فلاپی بصورت سریع و مطمئن.
- عزل كامل نرم افزارهای نصب شده در ویندوز.
- جلوگیری از اجرای تبلیغات آزار دهنده اینترنتی معروف به PopUp در هنگام استفاده از اینترنت.
- امكان جستجو وحذف فایلهای خراب میانبر و فایلهایی شبیه به هم معروف به duplicate files در ویندوز.
- جستجوی مشكلات موجود در رجیستری ویندوز و بهینه سازی آن.
- جستجو و حذف فایهای بی مصرف موجود در سیستم.
- امكان پاك نمودن رد پای كلیه فعالیت های شخصی شما در محیط ویندوز و اینترنت.
- دارای موتور تقویت كننده جهت افزایش سرعت در اینترنت و دانلود اطلاعات در آن.
و...

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 System%20Mechanic%207.5.4.3%20Professional

دانلود با حجم ۴۲.۹ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

تعداد پستها : 4639
Registration date : 2007-12-02

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 12:57 pm

من از دست فایلای اضافه خیـــــــــــــــــــــــــــــــــلی عصبانیم Mad Mad
همینطور از دست نویدایی که تاپیک مشکوک می زنن و منظورشون رو نمی گن Mad Mad
اینو در حالت داد زدن بخون: دستت درد نکنه واسه مطالب مفیدی که نوشتی Mad Mad
لطفا بیا کامپیوتر من رو درست کن که قاطی کرده Mad Mad
خودمم قاطیمااااا، گفته باشم Mad Mad
MajidDiab
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
MajidDiab

تعداد پستها : 6314
Registration date : 2007-12-05

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 6:30 pm

منم قاطی اماااااا Shocked Mad Mad
نه از دست فایلهای اضافه Mad Mad
اصلا دلارام قاطی باشه منم قاطی ام
منو ول کنید
ول کن داش سلمان ول کن ببینم
نفـــــــــــــــــــــــــــــــــس کش Shocked
http://www.a-d-w.blogfa.com
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 9:08 pm

Shocked

ممممم

چیزه ...

Crying or Very sad

آخه ...

مامااااااااااااااااااااااااااااااان ... Crying or Very sad
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 06, 2008 9:54 pm

این هم در ادامه بحث افزایش سرعت سیستم ، یه نرم افزار کاربردی دیگه هم دارم خدمتتون ...

تمیز کننده رجیستری RegClean 2007 Edition v2.6

آیا کامپیوتر شما کند شده است؟ اگر مشکل از سخت افزار نیست یا ویروس ندارید پس من به شما یک پیشنهاد می کنم ، از نرم افزار رجیستری استفاده کنید. زیرا احتمال دارد رجیستری ویندوز شما خراب شده باشد که به طور وخیمی سرعت شما کاهش یافته است. RegClean یکی از کار آمد ترین نرم افزار های registry می باشد که با کاوش رجیستری ویندوز شما خطا های به وجود آمده را پیدا و رفع می کند تا سیستم شما را به حالت مطلوب خود باز گرداند.

برای رجیستر کردن برنامه فایل pach را اجرا کرده و فایل نصب شده را به آن نشان دهید تا کد رجیستر کردن برنامه را به شما بدهد ، سپس کد register را در RegClean وارد کنید.

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 RegClean%202007%20Edition%20v2.6

دانلود با حجم ۱.۷ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

hobbelma7boob's brother
میزبان
میزبان
hobbelma7boob's brother

تعداد پستها : 288
Registration date : 2008-01-22

پستعنوان: تغییر سرعت ظاهر شدن منوها در Windows   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس فبراير 07, 2008 7:40 am

سلام به تمام دوستان خوبم و با اجازه ی آقا نوید که استاد ما هستن Smile یه چیز خیلی ساده و پیش پا افتاده و نه زیاد مهم از رجیستری می گم. البته بعدا سعی میکنم یه توضیح مختصری راجب رجیستری و نحوه ی به وجود اومد اون و... رو براتون توضیح بدم lol! .البته اگر دوست داشته باشید بدونید و البته اگر آقا نوید توضیح نداده باشند. Embarassed
خب الان یه موضوع خیلی ساده راجب سرعت ظهور منوها در Windows رو براتون می نویسم.

تغییر سرعت ظاهر شدن منوها در Windows :
1- از منوی Start بر روی Run کلیک کرده و عبارت Regedit را در کادر متن تایپ کرده و Ok نمایید.
2- به این مسیر مراجعه نمایید: HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop
3- داده ی رشته ای با نام MenuShowDelay ایجاد نمایید.(منظور از داده ی رشته ای این است که در ناحیه ی خالی سمت راست Registry کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده ( New ) و سپس گزینه ی String Value را انتخاب نمایید و آن نام را وارد نمایید)
4- بعد از نام دهی به نام گفته شده ، دو بار بر روی آن کلیک نمایید و از پنجره ای که باز می شود در قسمت Value data یک عدد دلخواه بدهید ( البته با توجه به این که زمان به میلی ثانیه محاسبه می شود عددی بین 0 ( برای نمایش بدون تاخیر) تا 1000 ( برای نمایش با وقفه یک ثانیه ای ) انتخاب نمایید. البته اعداد دیگری هم می توانید بدهید ( البته بر حسب میلی ثانیه) ولی توصیه نمی شود چون در این صورت منو ها با تاخیر بیشتری باز می شود ) و آدم حوصلش سر می ره.

خب دوستان این یکی از کارهای نچندان مهم و بی ارزش در Registry می باشد. pale
در روزهای آینده چیزهای مهمتری راجب رجیستری در اختیار شما می گذارم. study
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس فبراير 07, 2008 9:54 pm

hobbelma7boob's brother نوشته است:
سلام به تمام دوستان خوبم و با اجازه ی آقا نوید که استاد ما هستن Smile یه چیز خیلی ساده و پیش پا افتاده و نه زیاد مهم از رجیستری می گم. البته بعدا سعی میکنم یه توضیح مختصری راجب رجیستری و نحوه ی به وجود اومد اون و... رو براتون توضیح بدم lol! .البته اگر دوست داشته باشید بدونید و البته اگر آقا نوید توضیح نداده باشند. Embarassed
خب الان یه موضوع خیلی ساده راجب سرعت ظهور منوها در Windows رو براتون می نویسم.

تغییر سرعت ظاهر شدن منوها در Windows :
1- از منوی Start بر روی Run کلیک کرده و عبارت Regedit را در کادر متن تایپ کرده و Ok نمایید.
2- به این مسیر مراجعه نمایید: HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop
3- داده ی رشته ای با نام MenuShowDelay ایجاد نمایید.(منظور از داده ی رشته ای این است که در ناحیه ی خالی سمت راست Registry کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده ( New ) و سپس گزینه ی String Value را انتخاب نمایید و آن نام را وارد نمایید)
4- بعد از نام دهی به نام گفته شده ، دو بار بر روی آن کلیک نمایید و از پنجره ای که باز می شود در قسمت Value data یک عدد دلخواه بدهید ( البته با توجه به این که زمان به میلی ثانیه محاسبه می شود عددی بین 0 ( برای نمایش بدون تاخیر) تا 1000 ( برای نمایش با وقفه یک ثانیه ای ) انتخاب نمایید. البته اعداد دیگری هم می توانید بدهید ( البته بر حسب میلی ثانیه) ولی توصیه نمی شود چون در این صورت منو ها با تاخیر بیشتری باز می شود ) و آدم حوصلش سر می ره.

خب دوستان این یکی از کارهای نچندان مهم و بی ارزش در Registry می باشد. pale
در روزهای آینده چیزهای مهمتری راجب رجیستری در اختیار شما می گذارم. study

ممنونم ازت علی آقا ... من رجیستری رو شروع نکردم ... منتها اگه یه توضیح مختصر و کوچولویی میدادی بابت کلید و ... خیلی خوب میشد ...
میخوام یه کلاس کامل ایجاد بشه ...
یعنی میخوام جوری باشه که یه نفری که از صفر شروع کرده هم متوجه بشه ...
خب ؟
متشکرم ... Smile

والا من که هیچ کاره م ... من هم دارم چیزای ساده رو به همه میگم و امیدوارم که به درد بخورن ...
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالخميس فبراير 07, 2008 10:14 pm

همونطور که قول داده بودم ، اين دفعه با Disk Check هستم خدمتتون ...

يکي ديگه از دلايلي که ممکنه سرعت سيستم رو کم کنه ، وجود مشکل در هارد ديسکه ... يعني ممکنه هاردتون آسيب ديده باشه .سرعت کامپيوتر ، تا حدود زيادي به هاردتون بستگي داره . پس با ايجاد هر مشکلي در هارد ، کارايي سيستمتون افت ميکنه .
خب ...
براي اين مشکل هم راه حلي وجود داره . خود ويندوز ، نرم افزار کاربردي داره به نام Disk Check که سطح هاردتون رو چک و اشکال زدايي ميکنه .
براي چک کردن هاردتون با Check Disk ، روي يکي از درايوهاتون راست کليک کنين . گزينه properties رو انتخاب کنين . به سربرگ tools برين ... و در اونجا Disk Check رو انتخاب کنين .
(توضيح : به جاي اينکه راست کليک کنين و بعدش properties رو بزنين ، ميتونين درايوتون رو انتخاب کنين و بعدش دکمه هاي ترکيبي Alt + Enter رو بزنين تا پنجره properties باز بشه ...)
توي پنجره کوچيکي که باز ميشه ، گزينه دومش رو تيک بزنين و بعدش هم Start ...
بعد از چند لحظه کار تموم ميشه و شما دکمه OK رو ميزنين تا پنجره بسته بشه ...
به همين راحتي ... Very Happy
شکل زير هم ميتونه بهتون کمک کنه ... Smile

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Xbzk81

دلارام جان ...
ممممم ...
بابت فايلهاي اضافه ... توضيح دادم ديگه ... ميتوني از Disk Cleanup استفاده کني ...
روشش رو هم نوشتم توي پستاهاي قبلي ...
نرم افزار کاربرديش رو هم همينجا براتون گذاشتم ... حجمش هم زياد نيست ... کار باهاش هم آسونه ...
دانلودش کنين و لذت ببرين ...
باز هم مشکلي بود ، در خدمتتون هستم ... Smile
meysam-r
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
meysam-r

تعداد پستها : 1071
Registration date : 2007-12-28

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 4:24 am

سلام داداش ... یعنی مهندس... دستت درد نکنه عزیزم خیلی خوب بود...

خوشحالم از این که تونستم یه استعداد بزرگ رو تو فروم کشف کنم... بقیه هم داره شکوفا میشه... Laughing
بهاره
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
بهاره

تعداد پستها : 7588
Registration date : 2007-12-25

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 5:18 am

دستت درد نکنه نوید جان Surprised
hobbelma7boob's brother
میزبان
میزبان
hobbelma7boob's brother

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 7:10 am

سلام. آقا نوید امر فرموده بودن که یه توضیحی راجب رجیستری برای شما بنویسم که من هم این کار رو انجام دادم و یه توضیح مختصری راجب رجیستری و نحوه ی پیدایش اون نوشتم و امیدوارم که خوشتون بیاد و بپسندید.با اجازه آقا نوید Smile

آشنایی با Registry :
با ظهور Windows 95 شرکت Microsoft محفظه ای برای نگهداری اطلاعات سیستم و برنامه ها ، با عنوان Registry طراحی نمود. از این پایگاه داده کد شده و پر رمز و راز در عملکرد هریک از بخش های مختلف سیستم عامل های Windows 9X/ME/2K/XP استفاده می شود. درک صحیح ماهیت ، عملکرد و نحوه تنظیم Registry به کاربران قدرت مدیریتی ویژه ای در کار با سیستم ها می دهد.
Registry پایگاه داده ای با پیکربندی درختی است که در آن اطلاعات مربوط به کامپیوتر، کاربران، ابزار جانبی متصل به کامپیوتر و نوع سیستم عامل آن ذخیره می شوند.
در اولین نگارش توسعه یافته و موفق سیستم عامل Windows که تحت عنوان Windows 3.1 عرضه شد، از سه نوع فایل مختلف برای اعلام سخت افزار موجود و نرم افزار نصب شده در کامپیوتر استفاده می شد، دو فایل اول دارای توسعه .ini بودند.این فایل های راه انداز، به مجموعه ای از فایل های راه انداز سیستم و فایل های راه انداز اختصاصی تقسیم می شوند در حالت عادی نصب Windows 3.1 از 6 فایل ini برای بارگذاری و کنترل محیط Windows استفاده می شد این 6 فایل عبارت بودند از:
Winfile.ini و Win.ini , System.ini , Protocol.ini , Program.ini , Control.ini
در فایل Win.ini اطلاعات نرم افزاری برنامه های نصب شده تحت Windows ذخیره می شود.
فایل System.ini به عنوان مخزنی برای نگهداری اطلاعات سخت افزار نصب شده در کامپیوتر به کار می رود.
فایل Program.ini عملکرد برنامه Windows Program Manager را تعیین می کند و در فایل Win file.ini عملکرد برنامه Windows File Manager مشخص می شود.
فایل Control.ini برای نگارش Work Group از Windows 3.1 عرضه شده است و حاوی اطلاعات شبکه ای در Windows 3.1 می باشد.

مفاهیم اساسی در Registry :

کلید:
در برنامه Regedit ( که برای ویرایش Registry به کار می رود)، شاخه هایی که در ناحیه ی چپ پنجره ظاهر می شوند، کلید نام دارند.یک کلید می تواند حاوی زیر کلیدها و داده ها باشد به عنوان مثال زیر کلید Environment در کلید HKEY_CURRENT_USER جای دارد.

فایل های کندو(Hive):
بخشی از Registry که به شکل یک فایل روی هارد دیسک ذخیره می گردد کندو (Hive) گفته می شود. ساختار درختی Registry به تعدادی کندو تقسیم می گردد. یک کندو در واقع بدنه ای بدنه ای گسسته از کلیدها، زیرکلیدها و داده هایی است که در بالاترین سطح Registry در کنار یکدیگر طبقه بندی شده اند. یک Hive از طریق یک فایل ساده و یک فایل .log پشتیبان گیری می شود.
در حالت پیش فرض اکثر فایل های کندو(نظیر System, Security, SAM, Default) در مسیر Systemroot\System32\Config ذخیره می شوند.

داده ها:
به رشته ای از اطلاعات که در ناحیه ی راست پنجره Regedit قرار می گیرد و محتویات کلید جاری تعریف می کند، داده گفته می شود، یک داده از سه قسمت تشکیل می شود: نام، نوع داده و خود داده.

امیدوارم این مطالب ناچیز مورد استفادتون قرار بگیره و از دست من ناراحت نشید study lol!
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 11:01 am

مرسی نوید جان، مرسی علی جان
مرسی میثم جان، که استعدادات مهندسمون رو کشف کردی Laughing
البته من همیشه می دونستم این نوید خیلی مستعده (مخلص مش نوید lol! )
می گم نوید
من نمی دونم چرا می ترسم این کارایی که یاد می دی رو انجام بدم
می ترسم بزنم کلهم همه هستی کامی جون رو به باد فنا بدم affraid affraid
Laughing Laughing
آدرس خونتون رو بده تشریف بیاریم یه شب شام در خدمت باشیم Laughing کامی جون رو هم یه معاینه ای بکنی lol!
hobbelma7boob's brother
میزبان
میزبان
hobbelma7boob's brother

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 4:00 pm

بازم سلام. خب با اجازه ی بزرگان امروزم یه چیز خیلی ساده رو برای شما میگم. خب شروع می کنم:

تا حال حتما بر روی My computer کلیک راست کرده و گزینه ی Properties رو انتخاب کردید. صفحه ای که ظاهر می شود ( در زبانه ی General ) به این شکل میباشد:

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 P8th2

خب حالا می خوام بهتون یاد بدم کی زیر تصویر کامپیوتری که آرم ماکروسافت هست چطوری یه تصویر بذاریم. برای مثال خیلی از شما ها ممکنه Windows XP که شرکت MRT باهاش ور رفته و تغییرات چرتی رو بهش داده و وارد بازار کرده رو دیدید. اگر روی My computer کلیک راست کرده و به Proprties رفته باشید حتما آرمش یا لوگو ش رو زیر اون کامپیوتر دیدید. حالا می خوام به شما بگم که چطوری این کار رو کرده تا شما هم این کار رو انجام بدید و یه Windows XP با نام خودتون به بازار عرضه کنید Laughing lol!

لوگوی OEM اختصاصی خود شما:

1-در فوتوشاپ یک تصویر دلخواه با ابعاد 120*160 ایجاد کنید ( برای مثال عکس نوال با این ابعاد رو ایجاد کنید) Very Happy و با پسوند bmp و با نام Oemlogo.bmp ذخیره کنید.

2-این تصویر را به مسیر C:\Windows\System منتقل کنید(البته ممکنه در کامپیوتر شما ویندوز در یک درایو دیگری نصب شده باشد شما تصویر را به آن درایو با این آدرس منتقل کنید)

3-برنامه ی Notepad را اجرا کنید و متن زیر را در آن وارد کنید. به جای عبارت مقابل تساوی می توانید متن دلخواه خود را تایپ کنید.

[general]
Manufacturer=Hobbelma7boob's brother
Model='Nancy Ajram
[Support Information]
Line1=For teach support
Line2=Go to http://www.arabirayan.forumfa.net
Line3=This is Arabirayan
Line4=Reza rayan & Helena
Line5=This file is c:\windows\system\oeminfo.ini
Line6= I'm Hobbelma7boob's brother

4-آن را با نام Oeminfo.ini در مسیر C:\Windows\System (درایوی که ویندوز در آن نصب است) ذخیره کنید.

حالا اگر روی My computer کلیک راست کنید و Properties رو انتخاب کنید چنین تصویری رو مشاهده خواهید کرد. Very Happy

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 2i95jx0

اگر بر روی دکمه ی Support information هم کلیک کنید این تصویر را خواهید دید.

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 2a4s184

حالا این کار رو انجام بدید و ویندوز خودتون رو وارد بازار کنید lol! afro
راستی به زودی می خوام نحوه ی ریختن ویندوز در 7 دقیقه رو به شما آموزش بدم. study lol!
دلارام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
دلارام

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 6:37 pm

مرسی علی جان
هر وقت ویندوز خودم رو به بازار عرضه کردم یه ندا میدم
مدیونی اگه نری بخریش Laughing Laughing Laughing
شوخی کردم، ما رو چه به ویندوز فروشی Laughing
دستت درد نکنه مهندس
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالجمعة فبراير 08, 2008 8:53 pm

شام ؟

چشم ..

شما بگو یه هفته خونه ما پلاسی ... Laughing

ما میگیم نه ؟ Very Happy

قدمتون روی چشم ...

در ضمن از علی آقا هم ممنونم ... Smile
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 10, 2008 9:02 pm

meysam-r نوشته است:
سلام داداش ... یعنی مهندس... دستت درد نکنه عزیزم خیلی خوب بود...

خوشحالم از این که تونستم یه استعداد بزرگ رو تو فروم کشف کنم... بقیه هم داره شکوفا میشه... Laughing

نه آقا ...
شما خودت استاد مایی ...
ما کوچیک شماییم ...

خیلی مخلصم ... Smile
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 10, 2008 9:06 pm

bahare نوشته است:
دستت درد نکنه نوید جان Surprised

خواهش میکنم بهاره جان ... کاری نکردم ...

فقط سوال اگه داشتین ، در خدمت هستم ...

خودم هم اگه چیز جالب و عمومی گیرم اومد ، حتما براتون میذارم اینجا ...

Rolling Eyes
nAvId
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
nAvId

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأحد فبراير 10, 2008 9:11 pm

دلارام نوشته است:
مرسی نوید جان، مرسی علی جان
مرسی میثم جان، که استعدادات مهندسمون رو کشف کردی Laughing
البته من همیشه می دونستم این نوید خیلی مستعده (مخلص مش نوید lol! )
می گم نوید
من نمی دونم چرا می ترسم این کارایی که یاد می دی رو انجام بدم
می ترسم بزنم کلهم همه هستی کامی جون رو به باد فنا بدم affraid affraid
Laughing Laughing
آدرس خونتون رو بده تشریف بیاریم یه شب شام در خدمت باشیم Laughing کامی جون رو هم یه معاینه ای بکنی lol!

نه نترس ...

هیچ مشکلی پیش نمیاد ... اگه اونطوری که بهت گفتم رفتار کنی ...

من کوچیک همه بچه های فروم هم هستم ... Crying or Very sad
الهام
عضو باشگاه 1000 تایی
عضو باشگاه 1000 تایی
الهام

تعداد پستها : 2828

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالثلاثاء فبراير 12, 2008 3:45 pm

سلام بچه ها

من یه مشکل اینترنتی دارم Laughing

هر وقت از نت میام بیرون هیستوری پاک میشه...و بخصوص این فروم

با مرورگرهای دیگه هم امتحان کردم فایده ای نداشت

اصلا هم به تنظیمات دست نزده بودم

چند بار خودم رفتم هیستوری رو کامل پاک کردم و دوباره کانکت شدم اما فرقی نکرد

کسی میدونه علتش چیه؟

در ضمن ویندوز هم قدیمی نیست ...دوباره نصبش کردم
http://toradoostdaram.blogfa.com
hobbelma7boob's brother
میزبان
میزبان
hobbelma7boob's brother

پستعنوان: رد: کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر   کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Icon_minitimeالأربعاء فبراير 13, 2008 10:16 am

الهام نوشته است:
سلام بچه ها

من یه مشکل اینترنتی دارم Laughing

هر وقت از نت میام بیرون هیستوری پاک میشه...و بخصوص این فروم

با مرورگرهای دیگه هم امتحان کردم فایده ای نداشت

اصلا هم به تنظیمات دست نزده بودم

چند بار خودم رفتم هیستوری رو کامل پاک کردم و دوباره کانکت شدم اما فرقی نکرد

کسی میدونه علتش چیه؟

در ضمن ویندوز هم قدیمی نیست ...دوباره نصبش کردم

سلام الهام جان. من تا حالا به این مشکل بر نخوردم و نمی دونم چه کار باید بکنی. ولی یه راه حل می گم انجام بده انشاا... درست می شه.

Properties اینترنت Explorer رو بازکن و بر روی Settings... در قسمت Temporary Internet files کلیک کن و ببین آیا اطلاعاتی که اونجا اعمال شده با این تصویر یکی هست یا نه.

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر - صفحة 2 Vdfvnk

اگر اطلاعات اعمال شده در اونجا با این تصویر یکه واقعا من نمی دونم باید چه کار کنی pale Sad البته اگر این کار رو انجام دادی درست نشد بگو یه راه حل دیگه هم تو ذهنم دارم که بهت می گم.

موفق باشی Wink

کامپيـــــــــــــــــــــــــوتر
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 2 از 7رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  الصفحة التالية